WTA Birmingham: Pierwszy tytuł Rybarikovej

Magdalena Rybarikova (nr 13) pokonała Na Li (nr 4) 6:0, 7:6(2) i wygrała turniej AEGON Classic rozgrywany na kortach trawiastych w Birmingham (z pulą nagród 220 tys. dolarów). To pierwszy tytuł w karierze 20-letniej Słowaczki.

Już w pierwszym gemie Rybarikova przełamała Na Li wykorzystując drugiego break pointa. Następnie Słowaczka utrzymała własne podanie i prowadziła 2:0. W trzecim gemie Chinka znowu przegrywała 15-40, ale tym razem obroniła dwa break pointy i doprowadziła do równowagi. Trzeciej szansy na przełamanie Rybarikova już nie zmarnowała. W całym secie Na Li nie ugrała nawet jednego gema. W szóstym gemie przy stanie 40-0 Rybarikova zmarnowała pierwszą piłkę setową popełniając pierwszy podwójny błąd serwisowy. Przy drugim setbolu Słowaczka zakończyła tę partię po 21 minutach gry.

Drugiego seta Rybarikova również mogła rozpocząć od przełamania. Li jednak od stanu 15-40 zdobyła cztery punkty z rzędu i zapisała na swoje konto pierwszego gema. Później zawodniczki spokojnie wygrywały własne podania. W 10. gemie Na Li miała dwa break pointy, które jednocześnie były piłkami setowymi. Rybarikova jednak obie obroniła, a następnie zapewniła sobie zwycięstwo w tie-breaku.

Słowaczka zdobyła swój pierwszy tytuł w WTA Tour.

AEGON Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.
niedziela, 14 czerwca 2009
wyniki

finał gry pojedynczej:

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 13) - Na Li (Chiny, 4) 6:0, 7:6(2)

finał gry podwójnej:

Liezel Huber/Cara Black (Zimbabwe/USA, 1) - Raquel Kops-Jones/Abigail Spears (USA, 4) 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)