WTA Praga: Iga Świątek rozbiła pierwszą rywalkę. Polka w II rundzie eliminacji

Iga Świątek w ekspresowym tempie awansowała do II rundy eliminacji do turnieju WTA International w Pradze. Polka w 54 minuty rozbiła Włoszkę Anastasię Grymalską.

Iga Świątek Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Iga Świątek
W Pradze Iga Świątek (WTA 93) została rozstawiona z numerem pierwszym w eliminacjach. Polka potrzebuje odprawić trzy rywalki, aby awansować do turnieju głównego. Na początek rozbiła 6:2, 6:0 Anastasię Grymalską (WTA 257).

W ciągu 54 minut Świątek obroniła cztery break pointy i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Warszawianka zdobyła 59 z 91 rozegranych punktów (65 proc.). Polka po raz pierwszy zmierzyła się z Grymalską.

Na początku kwietnia w Lugano Świątek osiągnęła pierwszy finał w głównym cyklu. Przegrała w nim w trzech setach z Poloną Hercog. Po tym turnieju Polka zadebiutowała w Top 100 rankingu.

Lista zgłoszeń do turnieju w stolicy Czech została wygenerowana na bazie rankingu z 18 marca 2019 roku, w którym Świątek zajmowała 121. pozycję. Gdyby powstała po turnieju w Lugano, warszawianka miałaby zagwarantowane miejsce w głównej drabince. Tak musi walczyć w eliminacjach.

W niedzielę Świątek zmierzy się z Jekateriną Gorgodze (WTA 151), która pokonała 6:1, 6:3 Słowaczkę Katarinę Kuzmovą. Polka po raz pierwszy zagra z Gruzinką.