WTA Praga: Alicja Rosolska i Iga Świątek odpadły po dreszczowcu. Miały dwie piłki meczowe

Alicja Rosolska i Iga Świątek miały dwie piłki meczowe, ale odpadły z turnieju WTA International w Pradze w I rundzie. Polki przegrały z Rosjanką Anną Kalinską i Słowaczką Viktorią Kuzmovą.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
We wtorek w Pradze Iga Świątek mogła rozegrać trzy mecze. W finale eliminacji zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 Niemkę Tamarę Korpatsch. W I rundzie turnieju głównego Polka przegrała 6:4, 1:6, 4:6 z Czeszką Karoliną Muchovą. Na ten dzień zaplanowane było również jej deblowe spotkanie w parze z Alicją Rosolską, ale zostało odwołane.

Warszawianki wyszły na kort w środę i odpadły po dreszczowcu. Przegrały 5:7, 7:6(6), 11-13 z Anną Kalinską i Viktorią Kuzmovą. W pierwszym secie Rosolska i Świątek nie wykorzystały prowadzenia 5:1 i dwóch piłek setowych przy 5:2. W drugiej partii Polki wróciły z 2:4 i obroniły meczbola w 10. gemie. W super tie breaku miały dwie piłki meczowe, przy 10-9 i 11-10, ale trzy ostatnie punkty padły łupem Kalinskiej i Kuzmovej.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Kalinska i Kuzmova obroniły dziewięć z 13 break pointów i wykorzystały pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Rosjanka i Słowaczka zdobyły o dwa punkty więcej (92-90).

Rosolska i Świątek rozegrały drugi deblowy mecz w tym roku. Pierwszy również był dreszczowcem. W lutym w Zielonej Górze zapewniły Polsce zwycięstwo nad Ukrainą i trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. Warszawianki obroniły trzy piłki meczowe i pokonały 6:1, 1:6, 7:6(5) Martę Kostiuk i Katerynę Kozłową.

Świątek była dla Rosolskiej szóstą partnerką w turnieju WTA w tym roku. Najlepszy rezultat 33-latki z Warszawy to tytuł zdobyty na początku kwietnia w Charlestonie razem z Niemką Anną-Leną Grönefeld. Poza tym w styczniu osiągnęła finał w Sydney wspólnie z Japonką Eri Hozumi.

J&T Banka Prague Open, Praga (Czechy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 1 maja

I runda gry podwójnej
:

Anna Kalinska (Rosja) / Viktoria Kuzmova (Słowacja) - Alicja Rosolska (Polska) / Iga Świątek (Polska) 7:5, 6:7(6), 13-11

Czy Alicja Rosolska i Iga Świątek powinny częściej grać razem w deblu?