ATP Monachium: Philipp Kohlschreiber ograł Karena Chaczanowa. Guido Pella utrzymuje dobrą formę

Philipp Kohlschreiber w dwóch setach pokonał Karena Chaczanowa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. Do ćwierćfinału awansowali także rozstawieni Roberto Bautista i Guido Pella.

Marcin Motyka
Philipp Kohlschreiber Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Philipp Kohlschreiber
Spośród tegorocznych uczestników turnieju ATP w Monachium nikt w liczbie występów nie może równać się z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec na starcie tej imprezy pojawił się po raz 15., w tym 11. z rzędu. W czwartek, w meczu II rundy, Kohlschreiber zmierzył się z debiutantem w BMW Open, Karenem Chaczanowem. Reprezentant gospodarzy pokazał się z bardzo dobrej strony i odniósł zasłużone zwycięstwo. Pokonał rozstawionego z numerem drugim Rosjanina 7:6(6), 6:4, w pierwszej partii broniąc piłki setowej.

Kohlschreiber w ciągu godziny i 49 minut gry zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 86 punktów, o dziewięć więcej od Chaczanowa. W ćwierćfinale Niemiec, mistrz BMW Open z lat 2007, 2012 i 2016, zmierzy się z Matteo Berrettinim. Włoch, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Budapeszcie, okazał się lepszy od Denisa Kudli, odnosząc swoje siódme zwycięstwo z rzędu.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu Guido Pella po 140-minutowym starciu wygrał 6:1, 6:7(7), 6:3 z Taro Danielem. Argentyńczyk mógł zwyciężyć szybciej, lecz w tie breaku drugiego seta nie wykorzystał meczbola. Pella w tym sezonie znakomicie spisuje się w turniejach rozgrywanych na kortach ziemnych. Na mączce wziął udział w siedmiu turniejach i w sześciu (Cordoba, Buenos Aires, Sao Paulo, Monte Carlo, Barcelona i Monachium) dotarł co najmniej do 1/4 finału. Nie powiodło mu się tylko w Rio de Janeiro, gdzie odpadł w I rundzie.

O półfinał oznaczony numerem siódmym Pella zagra z rozstawionym z "czwórką" Roberto Bautistą. Hiszpan w czwartek pokonał 6:4, 6:2 18-letniego Rudolfa Mollekera, od stanu 2:4 w pierwszym secie zdobywając dziesięć z 12 rozegranych gemów.