Challenger Ostrawa: Kamil Majchrzak w ćwierćfinale. Pokonał nadzieję węgierskiego tenisa

Kamil Majchrzak po dwusetowym spotkaniu osiągnął ćwierćfinał zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Ostrawie. W czwartkowym pojedynku Polak okazał się lepszy od młodego Węgra Zsombora Pirosa.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W 2017 roku Zsombor Piros (ATP 377) wygrał juniorski Australian Open w singlu, a na paryskiej mączce triumfował wspólnie z Hiszpanem Nicolą Kuhnem w deblu. Teraz 19-letni Węgier troszczy się o zawodową karierę i powoli pnie się w rankingu ATP.

Kamil Majchrzak (ATP 129) wolno rozpoczął mecz z czwartkowym przeciwnikiem. Przez pierwsze gemy tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego za dużo piłek posyłał przez środek i szybko znalazł się w tarapatach. Udało mu się jednak obronić kilka break pointów i z czasem odnaleźć właściwy rytm. O losach premierowej odsłony zadecydował tie break, w którym Polak zdobył od stanu 1-3 sześć kolejnych punktów.

Zwycięstwo w partii otwarcia uskrzydliło Majchrzaka. Polak grał teraz odważniej, szczególnie z bekhendu, a Węgier popełniał coraz więcej błędów. Nasz reprezentant uzyskał dwa przełamania i wyszedł na 3:0. Piros odrobił stratę jednego breaka, ale o powrocie do gry nie mogło być mowy. Młody Madziar poprosił po siódmym gemie o przerwę medyczną, gdyż miał problem z plecami. Piotrkowianin nie dał się wytrącić z równowagi i jeszcze raz przełamał serwis przeciwnika.

Po 99 minutach Majchrzak wygrał 7:6(3), 6:3 i awansował do ćwierćfinału turnieju Prosperita Open 2019. W Ostrawie wywalczył jak na razie 15 punktów do klasyfikacji ATP. Jego piątkowym przeciwnikiem będzie Austriak Dennis Novak (ATP 120), który na czeskiej mączce został rozstawiony z piątym numerem. On także celuje w debiut w Top 100.