ATP Rzym: wymarzony debiut 17-letniego Jannika Sinnera. Lucas Pouille odpadł w I rundzie

17-letni Jannik Sinner obronił meczbola i w trzech setach pokonał Steve'a Johnsona w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Inny włoski posiadacz dzikiej karty, Matteo Berrettini, wygrał z Lucasem Pouille'em.

Marcin Motyka
Jannik Sinner Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Jannik Sinner
W niedzielę, gdy w Madrycie rozgrywany był finał imprezy Mutua Madrid Open, w Rzymie rozpoczął się ostatni w sezonie turniej rangi ATP Masters 1000 odbywający się na kortach ziemnych - zawody Internazionali BNL d'Italia.

Mecz otwarcia zmagań na Foro Italico został wygrany przez Nikołoza Basilaszwilego. Gruzin pokonał 6:1, 7:2(2) Martona Fucsovicsa, wykorzystując pięć z dziesięciu piłek na przełamanie, i tym samym zrewanżował się Węgrowi za dwie poprzednie porażki poniesione w tym roku w Rotterdamie i w Monte Carlo. W II rundzie rozstawiony z numerem 14. Basilaszwili zmierzy się z lepszym z pary Michaił Kukuszkin - Laslo Djere.

Niedziela okazała się wielkim dniem w karierze Jannika Sinnera. 17-letni Włoch, posiadacz dzikiej karty, w swoim debiutanckim pojedynku na poziomie ATP Masters 1000 ograł 1:6, 6:1, 7:5 Steve'a Johnsona, mimo że w decydującym secie przegrywał 2:5 i musiał bronić meczbola. Sinner, który przed tygodniem w finale challengera w Ostrawie ugrał ledwie jednego gema z Kamilem Majchrzakiem, został dziesiątym najmłodszym w historii zwycięzcą meczu w imprezach złotej serii. O kolejną wygraną powalczy ze Stefanosem Tsitsipasem.

Pierwszego dnia Internazionali BNL d'Italia włoscy kibice mogli się cieszyć także z sukcesu Matteo Berrettiniego. 23-latek z Rzymu, który również w głównej drabince znalazł się dzięki dzikiej karcie, wygrał 6:2, 6:4 Lucasem Pouille'em i w kolejnej fazie zmierzy się z Alexandrem Zverevem, mistrzem z Foro Italico sprzed dwóch lat.

Nie powiodło się natomiast trzeciemu reprezentantowi Włoch, Andreasowi Seppiemu. 35-latek z Bolzano w w trzech setach przegrał z Roberto Bautistą. W II rundzie zameldował się już też Philipp Kohlschreiber. Niemiec wygrał 6:2, 3:6, 6:3 z Gillesem Simonem.

W niedzielę rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Daniel Evans, Benoit Paire, Cameron Norrie, Yoshihito Nishioka, Albert Ramos, Taylor Fritz i Casper Ruud, który okazał się lepszy od pogromcy Huberta Hurkacza, Miomira Kecmanovicia.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)