Druga wygrana Magdaleny Fręch w Trnawie. Polka powalczy o półfinał

Magdalena Fręch osiągnęła ćwierćfinał turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach ziemnych w słowackiej Trnawie. W czwartek polska tenisistka w 71 minut zwyciężyła Australijkę Ellen Perez.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W czwartek Magdalena Fręch (WTA 173) miała łatwiejsze zadanie niż w środę, gdy mierzyła się ze Słowaczką Rebeką Sramkovą. Przeciwniczką łodzianki w II rundzie była Ellen Perez (WTA 219), która dostała się do głównej drabinki poprzez eliminacje. W środę Australijka zaskoczyła, bowiem odprawiła Szwedkę Johannę Larsson.

Mimo tego Fręch była faworytką spotkania z tenisistką z Antypodów i z tej roli wywiązała się znakomicie. W pierwszym secie wygrała ze stanu 1:2 cztery gemy z rzędu. Z kolei w drugiej partii Polka ruszyła do ataku przy wyniku 2:3. Dwa kolejne przełamania przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść 21-latki z Łodzi, która po 71 minutach triumfowała 6:3, 6:3.

Fręch awansowała do ćwierćfinału zawodów Empire Slovak Open 2019 i w piątek zmierzy się z Rosjanką Anną Blinkową (WTA 123). Impreza potrwa do niedzieli, a do zdobycia na słowackiej mączce jest 140 rankingowych punktów. Polka zgromadziła ich jak na razie 25. Po zakończeniu zmagań w Trnawie poleci do Paryża na eliminacje do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019.