Bella Cup z większą pulą nagród na jubileusz. Paula Kania pewna gry w Toruniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Paula Kania
Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Paula Kania
zdjęcie autora artykułu

25. edycja turnieju Bella Cup zostanie rozegrana w dniach 3-9 czerwca. Z okazji jubileuszu toruńskich zawodów odbywających się na ceglanej mączce ponad dwukrotnie została zwiększona pula nagród. Pierwszą dziką kartę otrzymała Paula Kania.

Paula Kania to tenisistka, która jako ostatnia Polka wygrała turniej gry pojedynczej Bella Cup, a było to w roku 2013. Okazała się wtedy lepsza od Katarzyny Piter, która również zgłosiła się do tegorocznego turnieju. Kania, trzy lata po sukcesie w Toruniu, reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a ostatnio zmagała się z kontuzją.

- Po 13 miesiącach bez gry wracam zdrowa, gotowa i chyba jeszcze bardziej głodna sukcesów. Mam nadzieję, że w Toruniu uda mi się ponownie rozpocząć drogę w górę rankingu WTA, tym bardziej, że tegoroczna Bella Cup oferuje wysoką pulę nagród, a przede wszystkim punktów. Dziękuję organizatorom za zaufanie - powiedziała nasza tenisistka na konferencji prasowej w warszawskim Centrum Olimpijskim.

Z okazji jubileuszu pula nagród wzrosła z 25 do 60 tys. dolarów, a triumfatorka toruńskich zawodów otrzyma aż 100 punktów do rankingu WTA. Na wstępnej liście zgłoszeń znalazły się takie zawodniczki jak Serbka Ivana Jorović, Słowenka Kaja Juvan, Holenderka Arantxa Rus czy Czeszki Tereza Smitkova i Barbora Krejcikova. Z Polek oprócz Kani chcą zagrać Katarzyna Piter, Katarzyna Kawa czy Maja Chwalińska.

Zobacz także: Urszula Radwańska odpadła w ćwierćfinale w Obidos Magdalena Fręch bez półfinału w Trnawie

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kurek optymistą. "Będę poświęcał rehabilitacji całe dnie!"

Źródło artykułu: