Magdalena Fręch bez półfinału w Trnawie. Była o krok od zwycięstwa

Magdalena Fręch nie awansowała do półfinału turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach ziemnych w Trnawie. Polska tenisistka miała swoje szanse w pojedynku z Rosjanką Anną Blinkową.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Spotkanie Magdaleny Fręch (WTA 173) z Anną Blinkową (WTA 123) zapowiadało się interesująco i takie w istocie było. Wydarzenia na korcie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Obie panie miały swoje szanse na rozstrzygnięcie meczu i ostatecznie uczyniła to Rosjanka, która w sobotę powalczy o finał z Amerykanką Christiną McHale (WTA 119).

Już w pierwszym secie doszło do kilku zwrotów akcji. Fręch straciła serwis w trzecim gemie, ale natychmiast odrobiła stratę. Potem Blinkowa zaatakowała przy stanie po 4 i z łatwością zdobyła kluczowe przełamanie. Partię otwarcia zwieńczyła wynikiem 6:4. W drugiej uzyskała breaka w siódmym gemie, lecz nie poszła za ciosem i nie skończyła spotkania.

21-latka z Łodzi odrobiła stratę przełamania i co najważniejsze błyskawicznie zwieńczyła drugiego seta w 10. gemie. Potem Polka miała ogromną przewagę w decydującej odsłonie, lecz prowadzenie 5:1 nie zagwarantowało jej zwycięstwa. Fręch dwukrotnie straciła serwis, a przy stanie 5:4 była o dwie piłki od wygranej. Blinkowa wygrała jednak podanie, by po kilku minutach dołożyć kolejnego breaka. Rosjanka tym razem nie zmarnowała okazji i po dwóch godzinach i 35 minutach walki zwyciężyła ostatecznie 6:4, 4:6, 7:5.

Fręch nie awansowała do półfinału zawodów Empire Slovak Open 2019 i wyjedzie z Trnawy z dorobkiem 25 punktów. W poniedziałek łodzianka awansuje o około 10 miejsc w rankingu WTA. Polka zagra w przyszłym tygodniu w eliminacjach do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019. W zeszłym roku przeszła przez kwalifikacje i wygrała mecz w głównej drabince paryskiej imprezy, dlatego ma do obrony 110 punktów.