WTA Strasburg: Linette i Kenin odpadły w I rundzie. Przegrały z Kiczenok i Spears

Magda Linette i Sofia Kenin na I rundzie zakończyły udział w grze podwójnej turnieju WTA International w Strasburgu. Polka i Amerykanka uległy Nadii Kiczenok i Abigail Spears.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
W I rundzie imprezy w Strasburgu Magda Linette i Sofia Kenin miały zmierzyć się z najwyżej rozstawionymi Hao-Ching Chan i Latishą Chan. Jednak tajwańskie siostry wycofały się. Polka i Amerykanka spotkały się z Nadią Kiczenok i Abigail Spears (nr 5), którym uległy 2:6, 2:6.

Kiczenok i Spears w obu setach uzyskały po dwa przełamania. W ciągu 59 minut Ukrainka i Amerykanka zaserwowały trzy asy i zdobyły 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniły dwa break pointy.

W niedzielę Linette odpadła w I rundzie singla. Przegrała w trzech setach ze Szwedką Rebekką Peterson. Polka zanotowała trzeci w tym roku deblowy występ i bilans jej meczów to 0-3. Wcześniej zagrała w Australian Open z Ajlą Tomljanović i w Bogocie z Christiną McHale.

Dla Linette był to trzeci deblowy występ w Strasburgu. W 2013 (z Katarzyną Piter) i 2015 roku (z Alize Cornet) doszła do ćwierćfinału.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 20 maja

I runda gry podwójnej:

Nadia Kiczenok (Ukraina, 5) / Abigail Spears (USA, 5) - Sofia Kenin (USA) / Magda Linette (Polska) 6:2, 6:2

Czy Magda Linette powinna częściej rywalizować w deblu?