WTA Norymberga: deszcz w roli głównej. Awans wywalczyła tylko Mona Barthel

Mona Barthel pokonała Paulę Ormaecheę w I rundzie turnieju WTA International w Norymberdze. To jedyny mecz, który został w poniedziałek rozegrany.

Mona Barthel Getty Images / Matteo Ciambelli/NurPhoto / Na zdjęciu: Mona Barthel
W poniedziałek w Norymberdze dominował deszcz. Zakończone zostało tylko jedno spotkanie. Mona Barthel (WTA 84) wygrała 6:3, 3:6, 6:2 z Paulą Ormaecheą (WTA 194). W pierwszym secie Niemka od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Argentynka uzyskała na 4:2. W drugiej partii Barthel odskoczyła na 5:1. W siódmym gemie zmarnowała piłkę meczową, ale w ósmym odebrała rywalce podanie i zameldowała się w II rundzie po godzinie i 45 minutach.

Niemka zaserwowała siedem asów i zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. Barthel po raz drugi pokonała Ormaecheę. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2014 roku w Madrycie.

Ormaechea w tym roku nie przeszła kwalifikacji do Australian Open oraz w Stuttgarcie i Pradze. W Norymberdze zanotowała pierwszy występ w głównym cyklu od lipca 2015 roku (Florianopolis). Argentynka to była 59. rakieta globu. Może się pochwalić jednym finałem WTA (Bogota 2013). Tenisistkę z Buenos Aires od kilku sezonów prześladują problemy zdrowotne.

Barthel w Norymberdze gra po raz trzeci. Jej najlepszy wynik to ćwierćfinał sprzed pięciu lat. W ubiegłym sezonie w II rundzie urwała seta Kiki Bertens, mistrzyni imprezy z 2016 i 2017 roku. Kolejną rywalką Niemki będzie najwyżej rozstawiona Kazaszka Julia Putincewa.

Spotkania ubiegłorocznej finalistki Alison Riske (WTA 52) z Niną Stojanović (WTA 247), Jekateriny Aleksandrowej (WTA 58) z Janą Cepelovą (WTA 200) i Witalii Diaczenko (WTA 83) z Weroniką Kudermetową (WTA 75) zostały przerwane.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 20 maja

I runda gry pojedynczej:

Mona Barthel (Niemcy) - Paula Ormaechea (Argentyna) 6:3, 3:6, 6:2
Alison Riske (USA, 4) - Nina Stojanović (Serbia) 6:7(6), 3:2 *do dokończenia
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 5) - Jana Cepelova (Słowacja, Q) 6:4, 2:1 *do dokończenia
Witalia Diaczenko (Rosja) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 4:6, 6:6(2-1) *do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Mona Barthel awansuje do ćwierćfinału turnieju w Norymberdze?