Roland Garros: Ajla Tomljanović postraszyła Simonę Halep. Rumunka rywalką Magdy Linette

Simona Halep w trzech setach pokonała Ajlę Tomljanović w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W czwartek Rumunka zmierzy się z Magdą Linette.

Simona Halep Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep
Broniąca tytułu Simona Halep (WTA 3) już w I rundzie straciła seta. Rumunka pokonała 6:2, 3:6, 6:1 Ajlę Tomljanović (WTA 47). W ciągu 95 minut obie tenisistki posłały po 19 kończących uderzeń. Tenisistka z Konstancy popełniła 22 niewymuszone błędy, a Australijka miała ich 30. Halep cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań.

Halep przed 12 miesiącami święciła w Paryżu pierwszy wielkoszlemowy triumf. W czwartek dojdzie do starcia Rumunki z Magdą Linette. Polka po raz pierwszy zmierzy się z Rumunką.

Tomljanović po raz trzeci z rzędu odpadła w Paryżu w I rundzie. W dwóch poprzednich sezonach również nie miała łatwych rywalek, Kiki Bertens (2017) i Elinę Switolinę (2018). W 2014 roku Australijka doszła w stolicy Francji do 1/8 finału, a po drodze odprawiła Agnieszkę Radwańską, ówczesną trzecią rakietę globu.

Rywalkę w II rundzie poznała też Iga Świątek. Warszawianka zmierzy się z Qiang Wang (WTA 16), która pokonała 6:1, 7:5 Saisai Zheng (WTA 45). Wyżej notowana Chinka obroniła piłkę setową w 10. gemie drugiej partii. W trwającym 89 minut spotkaniu wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Zanotowano jej 12 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Zheng miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek.

Eugenie Bouchard (WTA 77) rozegrała pierwszy mecz od marca. Kanadyjka uległa 2:6, 2:6 Łesi Curenko (WTA 27). W ciągu 65 minut finalistka Wimbledonu 2014 wykorzystała tylko jedną z siedmiu szans na przełamanie. Popełniła 23 niewymuszone błędy przy siedmiu kończących uderzeniach. Ukraince naliczono 16 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Kolejną jej rywalką będzie Aleksandra Krunić (WTA 76). Serbka wygrała pierwszą partię 6:3, a w drugiej był remis 2:2, gdy Daria Gawriłowa (WTA 61) skreczowała.

Priscilla Hon (WTA 132) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:1 Timeę Babos (WTA 148). W ciągu godziny i 40 minut Węgierka zaserwowała pięć asów, ale wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów. Australijka na przełamanie zamieniła pięć z 10 szans. Posłała 38 kończących uderzeń przy 27 niewymuszonych błędach. Babos miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 28 pomyłek.