Roland Garros: Juan Martin del Potro i Karen Chaczanow wygrali z rywalami oraz z bólem. Awans Fabio Fogniniego

Mimo problemów zdrowotnych Juan Martin del Potro w pięciu setach pokonał Yoshihito Nishiokę w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2019. Z rywalem i z bólem w czwartek poradził sobie również Karen Chaczanow.

Marcin Motyka
Juan Martin del Potro Getty Images / Ibrahim Ezzat/NurPhoto / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Roland Garros to dla Juana Martina del Potro dopiero czwarty turniej po przeprowadzonej jesienią zeszłego roku operacji kolana. Przed startem zawodów Argentyńczyk cieszył się, że z jego formą i zdrowiem jest coraz lepiej, ale w czwartek problemy powróciły. W czasie meczu II rundy z Yoshihito Nishioką znów poczuł ból. Mimo że miał trudności z właściwym poruszaniem się po korcie, a w dwóch pierwszych setach swoją grę ograniczył niemal jedynie do serwisu i forhendu, walczył. I otrzymał za to nagrodę. Po trzech godzinach i 36 minutach rywalizacji pokonał Japończyka 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 6:2.

- Poślizgnąłem się, straciłem równowagę i poczułem ból biodra, który odczuwałem też w kolanie - wyjaśniał, cytowany przez portal atptour.com, Del Potro - Po tym wszystkim, przez co przeszedłem, musiałem być ostrożny i obrać właściwą strategię. Gra wiele mnie kosztowała, ale jeśli jesteś silny i masz pasję, to pragnienie rywalizacji bierze górę. Dzięki temu wygrałem - dodał Argentyńczyk, który w III rundzie zmierzy się z Jordanem Thompsonem.

Z rywalem, ale i z własnym zdrowiem walczył w czwartek także Karen Chaczanow. Rosjanin poprosił o interwencję medyczną z powodu bólu pleców, przegrał seta do zera, ale ostatecznie ograł Gregoire'a Barrere'a 6:3, 7:6(6), 0:6, 7:5. W 1/16 finału rozstawiony z numerem dziesiątym Chaczanow zagra z lepszym z pary Martin Klizan - Lucas Pouille. Pojedynek Słowaka z Francuzem został przerwany w czwartym secie przez opady deszczu. Tenisiści wrócą na kort w piątek.

Oznaczony numerem dziewiątym Fabio Fognini wygrał 6:4, 3:6, 6:3, 6:3 z Federico Delbonisem. Kolejnym przeciwnikiem Włocha będzie Roberto Bautista. Hiszpan, turniejowa "18", pokonał 6:2, 6:3, 6:2 Taylora Fritza, rewanżując się tym samym Amerykaninowi za porażkę sprzed tygodnia w Lyonie.

W III rundzie zameldował się także inny wysoko rozstawiony tenisista, Borna Corić. Oznaczony "13" Chorwat bez straty partii poradził sobie z Lloydem Harrisem. O 1/8 finału Corić powalczy z Janem-Lennardem Struffem. Niemiec wygrał 7:6(2), 7:6(3), 6:7(4), 6:2 z Radu Albotem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
czwartek, 30 maja

II runda gry pojedynczej:

Juan Martin del Potro (Argentyna, 8) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 6:2
Fabio Fognini (Włochy, 9) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
Karen Chaczanow (Rosja, 10) - Gregoire Barrere (Francja, WC) 6:3, 7:6(6), 0:6, 7:5
Borna Corić (Chorwacja, 13) - Lloyd Harris (RPA) 6:2, 6:3, 7:6(2)
Roberto Bautista (Hiszpania, 18) - Taylor Fritz (USA) 6:2, 6:3, 6:2
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Radu Albot (Mołdawia) 7:6(2), 7:6(3), 6:7(4), 6:2
Martin Klizan (Słowacja) - Lucas Pouille (Francja, 22) 7:6(4), 2:6, 6:3, 3:1 *dokończenie w piątek