ATP 's-Hertogenbosch: Navarro eliminuje Ferrera!

David Ferrer (nr 3) przegrał ze swoim rodakiem Ivanem Navarro (ATP 81) 4:6, 2:6 w ćwierćfinale turnieju Ordina Open rozgrywanego na kortach trawiastych w holenderskim 's-Hertogenbosch (z pulą nagród 450 tys. euro). Były piąty tenisista świata nie obroni wywalczonego w ubiegłym sezonie tytułu.

W tym artykule dowiesz się o:

Ferrer nie wykorzystał żadnego z pięciu break pointów, sam zaś stracił własne podanie trzy razy i po 80 minutach stało się jasne, że Hiszpan nie obroni tytułu. Przed rokiem w 's-Hertogenbosch zdobył on swój pierwszy tytuł na kortach trawiastych. Ferrero w tym sezonie osiągnął dwa finały: w Dubaju i Barcelonie przegrywając odpowiednio z Novakiem Djokovicem i Rafaelem Nadalem.

Navarro po raz trzeci w karierze zagra w półfinale turnieju ATP. Wcześniej udało się mu tego dokonać dwukrotnie na kortach ziemnych w Walencji (2005, 2007).

W półfinale Navarro zagra z grającym z dziką kartą reprezentantem gospodarzy Raemonem Sluiterem (ATP 866), który w ciągu dwóch godzin i pięciu minut pokonał Izraelczyka Dudiego Selę (ATP 47) 4:6, 6:4, 6:4. Powracający do zawodowego tenisa 31-letni Holender od razu osiągnął swój pierwszy ćwierćfinał w ATP World Tour od kwietnia 2005 roku (Monachium). Jednocześnie Holender powtórzył swoje najlepsze osiągnięcie z 's-Hertogenbosch z 2003 roku (przegrał ze Sjengiem Schalkenem).

Niezwykle zacięty bój stoczyli Rainer Schuettler (nr 4) i Jeremy Chardy (nr 7). Niemiec obronił trzy piłki meczowe zwyciężając 7:6(7), 3:6, 7:6(11) po dwóch godzinach i 29 minutach walki. Francuz przy stanie 5:4 w trzecim secie serwował by wygrać mecz. W decydującym tie-breaku Schuettler prowadził 6-2 i miał cztery piłki meczowe. Chardy jednak walczył do końca i później sam miał trzy piłki meczowe przy stanie 7-6, 8-7 i 10-9. Jednak od stanu 9-10 Schuettler wygrał cztery z pięciu piłek i zapewnił sobie miejsce w półfinale.

33-letni Schuettler przed rokiem doszedł do półfinału Wimbledonu przegrywając dopiero z późniejszym triumfatorem Rafaelem Nadalem. Niemiec ma szansę na swój pierwszy finał w ATP Tour od 2004 roku, gdy w walce o tytuł w Monte-Carlo (Masters Series) przegrał z Argentyńczykiem Guillermo Corią.

W półfinale Schuettler spotka się ze swoim rodakiem Benjaminem Beckerem (ATP 82), który w drugiej rundzie wyeliminował najwyżej rozstawionego Fernando Verdasco, a w ćwierćfinale pokonał mistrza tej imprezy z 2004 roku Michaella Llodrę (ATP 144). 7:6(6), 7:5. 28-letni Becker w ubiegłym tygodniu osiągnął ćwierćfinał turnieju w Halle przegrywając w trzech setach z Belgiem Olivierem Rochusem. Niemiec, który w tym sezonie wygrał cztery challengery, w półfinale turnieju ATP zagra po raz pierwszy od 2007 roku. Wtedy to w Bangkoku jedyny raz doszedł do finału, w którym uległ Dmitrijowi Tursunowowi.

Ordina Open, 's-Hertogenbosch (Holandia)

ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 450 tys. euro

czwartek, 18 czerwca 2009

wyniki

ćwierćfinały gry pojedynczej:

Ivan Navarro (Hiszpania) - David Ferrer (Hiszpania, 3) 6:4, 6:2

Rainer Schuettler (Niemcy, 4) - Jeremy Chardy (Francja, 7) 7:6(7), 3:6, 7:6(11)

Benjamin Becker (Niemcy, Q) - Michael Llodra (Francja) 7:6(6), 7:5

Raemon Sluiter (Holandia, WC) - Dudi Sela (Izrael) 4:6, 6:4, 6:4

pary półfinałowe:

Ivan Navarro - Raemon Sluiter

Rainer Schuettler - Benjamin Becker

półfinał gry podwójnej:

Wesley Moodie/Dick Norman (RPA/Belgia, 1) - Eric Butorac/Scott Lipsky (USA) 6:4, 3:6, 12-10

ćwierćfinał gry podwójnej:

Oliver Marach/David Skoch (Austria/Czechy) - Raemon Sluiter/Peter Wessels (Holandia, WC) 7:6(5), 6:7(3), 11-9