WTA Nottingham: Donna Vekić zagra o drugi triumf w imprezie. Chorwatka nie poznała rywalki w finale

Donna Vekić pokonała Tatjanę Marię i awansowała do finału turnieju WTA International w Nottingham. Drugi półfinał, pomiędzy Caroline Garcią i Jennifer Brady, został przerwany z powodu deszczu.

Donna Vekić Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Donna Vekić
Przez cały tydzień turniej w Nottingham stał pod znakiem deszczu, przez co większość spotkań rozegrano w hali na nawierzchni twardej. Sobotnie półfinały odbyły się na korcie trawiastym, ale tylko jeden został zakończony.

Donna Vekić (WTA 22) zwyciężyła 5:7, 6:0, 6:0 Tatjanę Marię (WTA 56). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Niemka uzyskała na 6:5. W dwóch kolejnych partiach Chorwatka zdobyła 12 gemów z rzędu. W trwającym godzinę i 40 minut meczu obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Hobart również lepsza była Vekić.

Chorwatka osiągnęła drugi finał w sezonie, po Petersburgu. W niedzielę powalczy o drugi tytuł w Nottingham (2017) i trzeci w głównym cyklu. W 2014 roku triumfowała w Kuala Lumpur. Bilans jej wszystkich finałów to 2-5.

Vekić nie zna jeszcze finałowej rywalki. Drugi półfinał, Caroline Garcii (WTA 28) z Jennifer Brady (WTA 80), został przerwany w trzecim secie przy stanie 4:3 dla Francuzki. Spotkanie zostanie dokończone w niedzielę o godz. 12:00 czasu polskiego. Finał zaplanowano na godz. 16:00.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 15 czerwca

półfinał gry pojedynczej:

Donna Vekić (Chorwacja, 2) - Tatjana Maria (Niemcy, 9) 5:7, 6:0, 6:0
Caroline Garcia (Francja, 1) - Jennifer Brady (USA) 4:6, 6:3, 4:3 *do dokończenia

Czy Donna Vekić wygra turniej WTA w Nottingham?