Tenis. Wimbledon 2019: Linette - Kvitova. Jiri Vanek zapowiada wielkie sukcesy Polce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Petra Kvitova
zdjęcie autora artykułu

- Jeśli będzie grać tak jak dziś, w przyszłości na pewno osiągnie w Londynie duży sukces - ocenia Jiri Vanek, trener Petry Kvitovej, po wygranym przez Czeszkę spotkaniu z Magdą Linette w III rundzie Wimbledonu 2019.

[tag=15751]

Magdzie Linette[/tag] nie udało się awansować do IV rundy Wimbledonu 2019. Reprezentantka Polski musiała uznać wyższość dwukrotnej mistrzyni londyńskiej imprezy (2011, 2014), przegrywając z Petrą Kvitova 3:6, 2:6. Czeszka okazała się za mocna.

- To był bardzo dobry mecz Petry. Grała świetnie, była super. Skoncentrowana, zdeterminowana, odporna w trudnych momentach. Musiała być, bo ten pojedynek był ciaśniejszy niż wskazuje wynik. Świetnie serwowała, nie miała pod tym względem chwili słabości. Agresywnie returnowała i co najważniejsze punkty składały się jej w gemy - mówi Jiri Vanek, trener Petry Kvitovej, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Zobacz: Tenis. Wimbledon. Tyle za III rundę zarobiła Magda Linette

Gdyby Magdzie Linette udało się wyeliminować reprezentantkę Czech, poznanianka osiągnęłaby życiowy rezultat w wielkoszlemowym turnieju. Tak się jednak nie stało, ale mimo wszystko Jiri Vanek docenia dyspozycję Polki, zapowiadając wielkie sukcesy Linette.

- Magda też grała świetnie, w kilku momentach decydowały naprawdę malutkie szczegóły. Siła uderzeń Petry jest bardzo duża, ale wasza tenisistka wielokrotnie utrzymywała tempo wymian i potrafiła zmusić do błędu. To zawodniczka z klasą i wielkim potencjałem. Jeśli będzie grać tak jak dziś, w przyszłości na pewno osiągnie w Londynie duży sukces - stwierdza Vanek.

Zobacz: Tenis. Wimbledon 2019: zachwyty po meczu Huberta Hurkacza z Novakiem Djokoviciem. Legenda doceniła Polaka

Kvitova po raz szósty awansowała do IV rundy Wimbledonu. W niej rywalką Czeszki będzie Sloane Stephens lub Johanna Konta.

ZOBACZ WIDEO Wojowniczka z Polski. Dorota Banaszczyk spłaciła długi i walczy o igrzyska [cała rozmowa]

Źródło artykułu: