ATP Newport: pierwsza wygrana Kamila Majchrzaka w głównym cyklu. Teraz zagra z Johnem Isnerem (wynik)

Kamil Majchrzak w dwóch setach pokonał Alastaira Graya w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Newport. Dla Polaka to premierowy wygrany mecz w głównym cyklu męskich rozgrywek.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Getty Images / NaFoto/Action Plus / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Choć Wimbledon, najważniejszy turniej sezonu gry na kortach trawiastych, zakończył się w niedzielę, Kamil Majchrzak postanowił wykorzystać jeszcze jedną okazję do występu na zielonej nawierzchni i ruszył za ocean na imprezę ATP 250 w amerykańskim Newport. W I rundzie Polak zmierzył się z Alastairem Grayem. Dla nieklasyfikowanego w rankingu ATP Brytyjczyka, który w głównej drabince znalazł się dzięki dzikiej karcie, był to debiut w zawodach rangi ATP Tour.

Pierwszy set poniedziałkowego spotkania rozstrzygnął się już w początkowej fazie. W drugim gemie po kończącym forhendzie Majchrzak wywalczył przełamanie i objął prowadzenie 2:0. Po chwili podwyższył na 3:0, by zwyciężyć 6:3.

Z kolei otwarcie drugiej partii należało do Graya. Niezwykle ofensywnie grający i niemal w każdej akcji atakujący przy siatce Brytyjczyk prowadził już 3:0 i 40-15, lecz Majchrzak zdołał odrobić straty. Polak wyrównał na 4:4 i wówczas zadał decydujący cios. W dziewiątym gemie po raz kolejny odebrał podanie przeciwnikowi, a w następnym zwieńczył pojedynek, wykorzystując trzecią piłkę meczową.

Spotkanie trwało godzinę i 10 minut. W tym czasie Majchrzak zaserwował dwa asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z sześciu break pointów i łącznie zdobył 66 punktów, o 18 więcej od rywala.

Wygrywając w poniedziałek, 23-letni Majchrzak odniósł swoje debiutanckie zwycięstwo w głównym cyklu męskich rozgrywek. O kolejne nie będzie mu łatwo. W II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Johnem Isnerem.