WTA Bukareszt: Viktoria Kuzmova i Laura Siegemund w ćwierćfinale. Efektowny awans Kristyny Pliskovej

Viktoria Kuzmova, Laura Siegemund i Kristyna Pliskova nie straciły seta w II rundzie turnieju WTA International w Bukareszcie. Irina-Camelia Begu pokonała Kaję Juvan.

Viktoria Kuzmova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Viktoria Kuzmova
Viktoria Kuzmova (WTA 54) bez straty seta odprawiła dwie rywalki w turnieju w Bukareszcie. Na początek oddała cztery gemy Dalili Jakupović. W środę pokonała 7:5, 6:2 Jaimee Fourlis (WTA 284). W ciągu 93 minut Słowaczka zaserwowała pięć asów i zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 13 break pointów. Kolejną rywalką Kuzmovej będzie Kazaszka Jelena Rybakina lub Rumunka Jaqueline Cristian.

Laura Siegemund (WTA 77) wygrała 7:5, 6:3 z Larą Arruabarreną (WTA 165). W pierwszym secie Niemka wróciła ze stanu 3:5. W trwającym godzinę i 44 minuty meczu zdobyła o 12 punktów więcej (80-68) i zamieniła na przełamanie cztery z 11 okazji. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Irina-Camelia Begu (WTA 112), która pokonała 6:4, 6:3 Kaję Juvan (WTA 111). W drugiej partii Rumunka od 0:2 zgarnęła sześć z siedmiu kolejnych gemów.

Kristyna Pliskova (WTA 92) w 57 minut rozbiła 6:0, 6:2 Ysaline Bonaventure (WTA 114). Czeszka zaserwowała 12 asów i zdobyła 21 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 18 break pointów. Belgijka popełniła osiem podwójnych błędów. Kolejną przeciwniczką Pliskovej będzie broniąca tytułu Łotyszka Anastasija Sevastova lub Rumunka Patricia Maria Tig.

Dokończono również mecz I rundy, w którym Martina di Giuseppe (WTA 211) zwyciężyła 3:6, 6:1, 7:6(3) Varvarę Lepchenko (WTA 117). W trzecim secie Amerykanka z 2:4 wyszła na 5:4, ale w tie breaku awans przypieczętowała Włoszka. W ciągu dwóch godzin i 19 minut tenisistka z Półwyspu Apenińskiego zdobyła 36 z 50 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 13 break pointów.