ATP Umag: 37 minut i krecz Fabio Fogniniego. Attila Balazs znów wygrał decydującego tie breaka

Najwyżej rozstawiony Fabio Fognini nie dokończył meczu II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu przeciw Stefano Travaglii. Attila Balazs wygrał drugi z rzędu pojedynek po tie breaku decydującej partii.

Marcin Motyka
Fabio Fognini Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Fabio Fognini
Fabio Fognini był jedynym uczestnikiem turnieju ATP w Umagu notowanym w czołowej "10" klasyfikacji singlistów. Występ Włocha, aktualnie dziewiątego gracza świata, w imprezie trwał jednak zaledwie 37 minut. Po tak krótkim czasie poddał środowe spotkanie II rundy (w I rundzie miał wolny los) z rodakiem, Stefano Travaglią.

- Od niedzieli miałem problem ze ścięgnem. Nie ujawniałem tego, ale leczenie nie dawało efektów. Przykro mi, że musiałem poddać mecz, lecz nie mogłem kontynuować gry i ryzykować pogłębienia się kontuzji. Jeden set wystarczył, by pokazać, że nie mogłem grać w tenisa - wyjaśniał tenisista z San Remo, cytowany przez portal golpedetenis.com.ar.

Dla Travaglii to drugie w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 50 rankingu. Co ciekawe, pierwsze wywalczył także nad Fogninim, pokonując krajana w US Open 2017, gdy ten zajmował 26. lokatę. W swoim premierowym ćwierćfinale w imprezie głównego cyklu 27-latek z Ascoli zmierzy się z Attilą Balazsem, który wygrał drugi z rzędu pojedynek po tie breaku decydującego seta. Po tym, jak w takich okolicznościach we wtorek wyeliminował Viktora Galovicia, w środę okazał się lepszy od Filipa Krajinovicia.

Rozstawiony z numerem trzecim Laslo Djere wyszedł zwycięsko z trudnej batalii z Paolo Lorenzim. Serb pokonał Włocha 6:3, 3:6, 6:4, a potrzebował do tego dwóch godzin i 43 minut. Serwis nie był atutem tenisistów w tym meczu. Djere wywalczył 15 szans na przełamanie i wykorzystał pięć z nich, natomiast Lorenzi z 20 okazji na breaka zamienił cztery.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem 24-latka z Senty został Leonardo Mayer, który w środę także miał niełatwą przeprawę. Oznaczony "ósemką" Argentyńczyk po dwóch godzinach i 13 minutach ograł 3:6, 6:4, 6:4 Jiriego Vesely'ego.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)