ATP Umag: Attila Balazs obronił siedem meczboli. Andriej Rublow i Filip Krajinović w II rundzie

Attila Balazs obronił siedem meczboli i po tie breaku trzeciego seta pokonał Viktora Galovicia w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Do 1/8 finału awansowali Andriej Rublow, Filip Krajinović i Leonardo Mayer.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Turniej ATP w Umagu jest szczególny dla Andrieja Rublowa. Przed dwoma laty właśnie w tym chorwackim kurorcie zdobył swój pierwszy i jak dotychczas jedyny tytuł w głównym cyklu. Teraz występ w tej imprezie ma być Rosjanina kolejnym przystankiem na drodze do odbudowy po problemach zdrowotnych. Na inaugurację tenisista z Moskwy pokazał dobrą dyspozycję. We wtorek, w I rundzie, pokonał 6:3, 6:2 Robina Haase.

21-letni Rublow w ciągu 72 minut gry zaserwował cztery asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z 13 piłek na przełamanie i łącznie zdobył 75 punktów, o 23 więcej od rywala. W 1/8 finału zmierzy się z Dusanem Lajoviciem, turniejową "czwórką".

Attila Balazs obronił siedem meczboli i po tie breaku decydującej partii uporał się z Viktorem Galoviciem. W II rundzie Węgier zmierzy się z rozstawionym z numerem szóstym Filipem Krajinoviciem, który wyeliminował Taro Daniela. Dalej gra też inny rozstawiony, z "ósemką", Leonardo Mayer. Argentyńczyk ograł Pablo Andujara i o ćwierćfinał powalczy z Jirim Veselym.

Odpadł natomiast oznaczony numerem siódmym Martin Klizan . Słowak przegrał 6:4, 3:6, 5:7 z Facundo Bagnisem, mimo że w trzecim secie prowadził 5:3 i miał piłkę meczową. Kolejnym przeciwnikiem Argentyńczyka będzie Nino Serdarusić. Chorwat, posiadacz dzikiej karty, wygrał 6:3, 6:3 z Marco Trungellitim i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w imprezie rangi ATP Tour.

Najwyżej rozstawiony Fabio Fognini na otwarcie zmierzy się z rodakiem, Stefano Travaglią, który we włoskim starciu ograł Thomasa Fabbiano. Inny reprezentant Italii, Paolo Lorenzi, pokonał 5:7, 6:4, 7:6(3) Petera Torebko i w II rundzie stanie naprzeciw oznaczonego numerem trzecim Laslo Djere. Z kolei Borna Corić, turniejowa "dwójka:, zmierzy się z Salvatore Caruso, który wyeliminował Corentina Mouteta.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)