John Isner skomentował mecz z Kamilem Majchrzakiem. "Nie było łatwo"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: John Isner
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: John Isner

John Isner został w środę przetestowany przez Kamila Majchrzaka w II rundzie zawodów ATP World Tour 250 na trawnikach w Newport. Amerykanin opowiedział o swoich odczuciach po spotkaniu z Polakiem.

- Nie było łatwo. Rozegrałem długi mecz, który trwał dwie godziny i osiem minut. Warunki panujące na korcie były brutalne. Było wietrznie, a wilgotność sięgała jakieś 90 proc., zatem było bardzo trudno. Jestem szczęśliwy, że udało mi się przez to przejść - powiedział John Isner, cytowany przez oficjalną stronę turnieju.

W środę Amerykanin męczył się z Kamilem Majchrzakiem. Pierwszego seta rozstrzygnął przełamaniem w gemie otwarcia, ale w drugim był gorszy po tie breaku. W trzeciej odsłonie wykorzystał moment słabości Polaka w szóstym gemie. Dzięki temu wygrał ostatecznie 6:4, 6:7(5), 6:3.

Notowany na 15. miejscu w rankingu ATP tenisista chce wygrać zawody Hall of Fame Open po raz czwarty w karierze. Jednak dopiero co powrócił do rywalizacji po kontuzji stopy. Teraz cieszy się, że wygrał pojedynek z Majchrzakiem, a kolejny, z Matthew Ebdenem, rozegra w piątek. - To dla mnie bardzo dobre. Nie gram w czwartek, zatem dwie godziny spędzone na korcie na pewno mi się przydadzą - wyznał.

Amerykanin potrzebuje nie tylko praktyki meczowej, ale także pewności, którą utracił po złamaniu kości stopy. - Gdy wznowiłem treningi, miałem obawy przy poruszaniu się po korcie. Teraz staram się zdobyć trochę pewności - przyznał 34-latek z Greensboro, który w Newport jest rozstawiony z "jedynką".