WTA Jurmała: Katarzyna Kawa w finale kwalifikacji. Była o krok od porażki

Katarzyna Kawa z problemami awansowała do decydującej fazy eliminacji turnieju WTA International na kortach ziemnych w łotewskim kurorcie Jurmała. Polska tenisistka była o krok od porażki w meczu z Anną Daniliną.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Choć Katarzyna Kawa (WTA 196) jest wyżej notowana w rankingu od Anny Daniliny (WTA 359), ich pojedynek był bardzo wyrównany. W pierwszym secie serwis nie był mocną stroną obu pań. Polka wysunęła się na 4:2 i wówczas doszło do czterech z rzędu przełamań, co pozwoliło kryniczance zwieńczyć premierową odsłonę wynikiem 6:4.

Reprezentantka Kazachstanu odpowiedziała w drugiej partii, gdy wyszła na 4:1. Kawa odrobiła wówczas stratę jednego breaka, ale w dziewiątym gemie znów przegrała serwis i w efekcie całego seta 3:6. Sporo emocji było w trzeciej odsłonie. Najpierw było 2:0 dla Polki, ale Danilina wyrównała. Teraz o rywalka prowadziła, a nasza tenisistka nie mogła sobie pozwolić na utratę podania.

Mecz rozstrzygnął tie break trzeciego seta. W rozgrywce tej Kawa przegrywała już 2:5 i przeciwniczka miała dwa serwisy. Na szczęście dla Polki nie zdobyła już żadnego punktu. Oznaczona "trójką" tenisistka zwyciężyła po dwóch godzinach i 17 minutach 6:4, 3:6, 7:6(5). Co ciekawe, to Kazaszka zdobyła w tym meczu więcej punktów (106-98).

Kawa znalazła się w finale eliminacji do zawodów Baltic Open 2019. W poniedziałek jej rywalką będzie Brytyjka Naiktha Bains (WTA 231), która jeszcze nie tak dawno grała dla Australii.