WTA Palermo: Alize Cornet i Tamara Zidansek za burtą. Trwa dobra seria Fiony Ferro

Alize Cornet i Tamara Zidansek na II rundzie zakończyły udział w turnieju WTA International w Palermo. Do cwierćfinału awansowała Fiona Ferro.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 53) pożegnała się z turniejem w Palermo dzień po nocnym maratonie z Martiną Trevisan. W II rundzie Francuzka uległa 5:7, 4:6 Annie-Lenie Friedsam (WTA 280). W pierwszym secie tenisistka z Nicei nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W ciągu godziny i 45 minut miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Niemki.

Friedsam wróciła do gry po ponad rocznej przerwie po operacji barku. Niemka osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Norymberdze. Kolejną jej rywalką będzie Jil Teichmann (WTA 82), która pokonała 6:1, 7:6(4) Gabrielę Ce (WTA 292). W drugim secie Szwajcarka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową w dziewiątym gemie. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Tamara Zidansek (WTA 56) przegrała 2:6, 5:7 z Ludmiłą Samsonową (WTA 144). W ciągu 98 minut Rosjanka obroniła cztery z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W Dosze z wygranej również cieszyła się Samsonowa.

W ćwierćfinale Zidansek zagra z Fioną Ferro (WTA 75), która pokonała 6:3, 6:2 Giulię Gatto-Monticone (WTA 163). W ciągu 76 minut Francuzka uzyskała cztery przełamania. Tenisistka z Valbonne wygrała siódmy mecz z rzędu. W ubiegłym tygodniu w Lozannie zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Turniej w Palermo odbywa się po raz pierwszy od 2013 roku, gdy triumfowała Roberta Vinci. Z dawnych mistrzyń na starcie pojawiła się Sara Errani (2008 i 2012), która lata świetności ma za sobą i tym razem odpadła w I rundzie. Errani uczestniczyła w jedynych wewnątrz włoskich finałach imprezy. W 2009 przegrała z Flavią Pennettą, a w 2013 roku nie dała rady Vinci.

Palermo Ladies Open, Palermo (Włochy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 24 lipca

II runda gry pojedynczej
:

Jil Teichmann (Szwajcaria, 8) - Gabriela Ce (Brazylia, Q) 6:1, 7:6(4)
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Alize Cornet (Francja, 2) 7:5, 6:4
Ludmiła Samsonowa (Rosja, LL) - Tamara Zidansek (Słowenia, 4) 6:2, 7:5
Fiona Ferro (Francja) - Giulia Gatto-Monticone (Włochy, WC) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Anna-Lena Friedsam awansuje do półfinału turnieju WTA w Palermo?