WTA Jurmała: Chloe Paquet pożegnała Caroline Garcię i zagra z Katarzyną Kawą. Awans Anastasiji Sevastovej

Chloe Paquet wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Caroline Garcię i będzie przeciwniczką Katarzyny Kawy w ćwierćfinale turnieju WTA International w Jurmale. Anastasija Sevastova pokonała w trzech setach Dalilę Jakupović.

Anastasija Sevastova Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
Chloe Paquet (WTA 156) po raz drugi w tym roku wygrała dwa mecze z rzędu w głównym cyklu. W maju doszła do półfinału w Strasburgu. W środę pokonała 4:6, 6:4, 6:3 Caroline Garcię (WTA 22) i jest w ćwierćfinale turnieju w Jurmale. Tenisistka z Suresnes wróciła ze stanu 4:6, 2:4. W ciągu godziny i 56 minut zaserwowała siedem asów i zdobyła 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. W piątek Paquet będzie rywalką Katarzyny Kawy.

Anastasija Sevastova (WTA 11) turniej w Jurmale rozpoczęła od łatwego zwycięstwa nad Rosjanką Warwarą Flink. W II rundzie miała trudną przeprawę z Dalilą Jakupović (WTA 147). Łotyszka pokonała Słowenkę 6:7(3), 6:2, 6:4. W pierwszym secie reprezentantka gospodarzy z 1:4 wyszła na 5:4, ale zmarnowała trzy piłki setowe. W drugiej partii uzyskała dwa przełamania. W decydującej odsłonie od 3:1 straciła trzy gemy, ale trzy kolejne padły jej łupem.

W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego osiem dla Sevastovej. Łotyszka zdobyła o dziewięć punktów więcej (101-92) i po raz drugi pokonała Jakupović. W ubiegłym sezonie w Bukareszcie była górą w tie breaku trzeciego seta. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Rosjanka Walentina Iwachnienko lub Rumunka Irina Bara.

Patricia Maria Tig (WTA 264) przeżywa wspaniały okres po wznowieniu kariery, którą przerwała z powodu różnych problemów zdrowotnych, przede wszystkim z plecami. W ubiegłym roku urodziła córkę, a teraz bryluje w WTA Tour. W ubiegłym tygodniu doszła do finału w Bukareszcie. W Jurmale w II rundzie pokonała 6:2, 6:3 Anhelinę Kalininę (WTA 139). W drugim secie Rumunka wróciła z 0:2. W ciągu 78 minut wykorzystała wszystkie pięć break pointów.

W ostatnim meczu I rundy Anastazja Potapowa (WTA 64) wygrała 6:2, 6:3 z Barbarą Haas (WTA 164). W drugim secie Rosjanka wróciła z 1:3. W ciągu 69 minut popełniła siedem podwójnych błędów, ale też obroniła osiem z 10 break pointów. Wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie i zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu.