WTA Jurmała: Anastazja Potapowa w ćwierćfinale. Bernarda Pera zatrzymała Jelenę Rybakinę

Anastazja Potapowa pokonała w trzech setach Dianę Marcinkevicę w II rundzie turnieju WTA International w Jurmale. Jelena Rybakina przegrała z Bernardą Perą.

Anastazja Potapowa Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Anastazja Potapowa
W czwartek w Jurmale Anastazja Potapowa (WTA 64) straciła seta. Rosjanka prowadziła 6:1, 4:2, ale zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:2 Dianę Marcinkevicę (WTA 223). W ciągu 97 minut tenisistka z Moskwy wykorzystała osiem z 13 break pointów. Łotyszka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 13 z 40 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Potapowej będzie Patricia Maria Tig.

Po wygraniu sześciu meczów z rzędu, zatrzymana została Jelena Rybakina (WTA 65). Kazaszka uległa 6:4, 0:6, 2:6 Bernardzie Perze (WTA 74). W ciągu 95 minut Amerykanka wykorzystała pięć z 10 break pointów i zdobyła 36 z 51 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Rybakina w ubiegłym tygodniu w Bukareszcie zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Irina Bara (WTA 213) pokonała 7:6(6), 3:6, 6:1 Walentinę Iwachnienko (WTA 228). W pierwszym secie Rumunka wróciła z 3:5 i obroniła trzy piłki setowe przy 3-6 w tie breaku. W trwającym trzy godziny i dwie minuty meczu siedem razy oddała podanie, a sama uzyskała osiem przełamań. Obie tenisistki zdobyły po 110 punktów. Bara podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Rosjanką i w ćwierćfinale zmierzy się z Anastasiją Sevastovą.

Nina Stojanović (WTA 209) w godzinę wygrała 6:0, 6:3 z Paulą Ormaecheą (WTA 183). W drugim secie Serbka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. W całym spotkaniu zgarnęła 16 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Kolejną rywalką Stojanović będzie Pera.