WTA Palermo: szybki awans Kiki Bertens. Nocne zwycięstwo Jasmine Paolini

Kiki Bertens pokonała Aleksandrę Krunić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Palermo. Jasmine Paolini wyeliminowała Irinę-Camelię Begu w nocnym meczu.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Kiki Bertens (WTA 5) dwóm rywalkom w Palermo oddała pięć gemów. W I rundzie odprawiła Gruzinkę Jekaterinę Gorgodze, a w czwartek pokonała 6:3, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 103). W meczu z Serbką Holenderka obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Tenisistka z Wateringen podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Krunić.

Viktoria Kuzmova (WTA 49) przegrała 4:6, 4:6 z Arantxą Rus (WTA 130). W drugim secie Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W ciągu 91 minut miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Holenderki. Leworęczna tenisistka z Monster osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od kwietnia ubiegłego roku (Stambuł).

O półfinał Rus zmierzy się z Paulą Badosą (WTA 119), która pokonała 6:1, 6:3 Fanny Stollar (WTA 224). W trwającym 66 minut spotkaniu Hiszpanka zdobyła 20 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów.

W ostatnim meczu dnia, zakończonym tuż przed godz. 1:00 w nocy, Jasmine Paolini (WTA 142) zwyciężyła 6:4, 5:7, 7:6(4) Irinę-Camelię Begu (WTA 100). W trzecim secie Włoszka wróciła z 0:2, a później w tie breaku z 1-4. W trwającym dwie godziny i 46 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Rumunka popełniła dziewięć podwójnych błędów. W ćwierćfinale Paolini spotka się z Bertens.

Arantxa Rus (Holandia) - Viktoria Kuzmova (Słowacja, 3) 6:4, 6:4
Jasmine Paolini (Włochy) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:4, 5:7, 7:6(4)
Paula Badosa (Hiszpania) - Fanny Stollar (Węgry, LL) 6:1, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kiki Bertens awansuje do półfinału turnieju WTA w Palermo?