ATP Waszyngton: Stefanos Tsitsipas, Marin Cilić i Nick Kyrgios w ćwierćfinale. John Isner przegrał z Benoitem Paire'em

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Jordana Thompsona w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W ćwierćfinale są też m.in. Nick Kyrgios, Marin Cilić i Danił Miedwiediew, odpadł natomiast John Isner.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Drugi mecz Stefanosa Tsitsipasa w turnieju ATP w Waszyngtonie miał niemal identyczny przebieg jak premierowy. W spotkaniu III rundy przeciw Jordanowi Thompsonowi, podobnie jak w starciu z Tommym Paulem, Grek pewnie wygrał pierwszego seta, w drugim miał nieco problemów, ale potrafił się z nimi uporać, przechylił szalę na swoją korzyść i ostatecznie pokonał Australijczyka 6:3, 7:6(4).

- Starałem się trzymać planu, koncentrować na swojej grze, a nie na tym, jak prezentuje się rywal. Miło jest wiedzieć, że mogę być dojrzały i dobrze radzić sobie w trudnych sytuacjach. W decydujących momentach grałem heroiczny tenis - mówił, cytowany przez portal atptour.com, najwyżej rozstawiony Tsitsipas, który w 1/4 finału zmierzy się z Benoitem Paire'em. Francuz, turniejowa "dziesiątka", pokonał 7:6(3), 6:3 Johna Isnera, pogromcę z II rundy Huberta Hurkacza.

W drugim czwartkowym meczu sesji nocnej na korcie centralnym Nick Kyrgios zaserwował 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 73 proc. rozegranych punktów, uzyskał cztery przełamania i wygrał 6:2, 7:5 z Yoshihito Nishioką. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Australijczyka będzie Norbert Gombos. Słowak, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, okazał się lepszy od Miomira Kecmanovicia po tie breaku trzeciego seta.

Pojedynek pokoleń, będącym zarazem jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań czwartego dnia Citi Open, został wygrany przez Marina Cilicia. Rozstawiony z numerem szóstym 30-letni Chorwat pokonał 6:3, 6:4 młodszego o 12 lat Felixa Augera-Aliassime'a, turniejową "dziewiątkę". Ogrywając 22. w rankingu Kanadyjczyka, Cilić odniósł swoje największe zwycięstwo w tym sezonie. W 1/4 finału zagra z dziesiątym na świecie Daniłem Miedwiediewem, który wyeliminował Francesa Tiafoe'a.

Z turniejem pożegnał się oznaczony "ósemką" Milos Raonić. Kanadyjczyk przegrał 4:6, 4:6 z Peterem Gojowczykiem. Niemiec, drugi z lucky loserów w ćwierćfinałach imprezy w stolicy USA, o półfinał powalczy z Kyle'em Edmundem. Rozstawiony z numerem 13. Brytyjczyk w trzech partiach wygrał z Jo-Wilfriedem Tsongą.