ATP Kitzbuehel: Dominic Thiem w półfinale. Albert Ramos kontynuuje serię zwycięstw

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Pablo Andujara w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Kitzbuehel. Albert Ramos ograł Jeremy'ego Chardy'ego i wygrał swój ósmy mecz z rzędu.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem wykonał kolejny krok w kierunku pierwszego od 1993 roku triumfu reprezentanta Austrii w turnieju ATP w Kitzbuehel. W czwartek tenisista z Wiener-Neustadt wywalczył awans do półfinału. W spotkaniu 1/4 finału z Pablo Andujarem najwyżej rozstawiony Thiem zwyciężył 7:6(4), 6:4, serwując pięć asów i wykorzystując cztery z sześciu piłek na przełamanie.

O finał Thiem, który tym samym podwyższył na 3-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Andujarem, zmierzy się z Lorenzo Sonego. Oznaczony "siódemką" Włoch w drodze do ćwierćfinału obronił aż dziewięć meczboli. W czwartek aż tak ogromnych emocji nie przeżywał. Pokonał Fernando Verdasco bardzo pewnie - 6:4, 6:4 w 94 minuty.

Albert Ramos kontynuuje swoją serię zwycięstw. Hiszpan, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Gstaad, w 1/4 finału Generali Open ograł 6:3, 6:4 Jeremy'ego Chardy'ego i wygrał ósmy pojedynek z rzędu. Tak dobrej serii wygranych spotkań 31-latek z Barcelony nie miał jeszcze nigdy.

Kolejnym przeciwnikiem Ramosa będzie Casper Ruud, z którym dotychczas rywalizował dwukrotnie i nie stracił jeszcze seta. 20-letni Norweg w czwartek wygrał 6:3, 7:6(4) ze starszym od siebie o 13 lat Pablo Cuevasem, turniejową "czwórką".