WTA Toronto: trudne przeprawy Halep, Pliskovej i Switoliny. Jastremska wygrała z Azarenką

Simona Halep, Karolina Pliskova i Elina Switolina stoczyły trzysetowe boje w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Toronto. Dajana Jastremska wyeliminowała Wiktorię Azarenkę.

Simona Halep Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep
Trzy tenisistki z Top 10 rankingu mają za sobą trzysetowe bitwy w II rundzie imprezy w Toronto. Broniąca tytułu Simona Halep (WTA 4) zwyciężyła 4:6, 7:5, 7:6(5) Jennifer Brady (WTA 76) po dwóch godzinach i 26 minutach. W trzecim secie Rumunka odskoczyła na 4:0 i wydawało się, że dramaturgia tego spotkania się skończyła. Jednak tenisistka z Konstancy straciła pięć gemów z rzędu. Po uzyskaniu przełamania na 6:5 nie zamknęła meczu serwisem. Dopiero w tie breaku przypieczętowała awans. Obie zawodniczki po siedem razy oddały podanie. Brady zdobyła o trzy punkty więcej (110-107). Kolejną rywalką Halep będzie Swietłana Kuzniecowa.

Karolina Pliskova (WTA 3) zwyciężyła 6:4, 6:7(4), 6:2 Alison Riske (WTA 37). Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 7:6, 4:1. W trzeciej partii opanowała sytuację i po dwóch godzinach i trzech minutach awansowała do III rundy. W całym meczu zaserwowała 11 asów i zdobyła 45 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery okazje na przełamanie. Pliskova podwyższyła na 7-1 bilans spotkań z Riske.

Kolejną rywalką Czeszki będzie Anett Kontaveit (WTA 19), która prowadziła 7:5, 3:1 z Carlą Suarez (WTA 26), gdy Hiszpanka skreczowała z powodu kontuzji prawego biodra. W ciągu 79 minut Estonka obroniła osiem z 11 break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań. Pliskova wygrała oba dotychczasowe mecze z Kontaveit, z czego jeden w tym roku (Indian Wells).

Elina Switolina (WTA 7) wygrała 6:3, 3:6, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 41). W trzecim secie Czeszka prowadziła 3:2 z przełamaniem, ale straciła cztery kolejne gemy. W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Ukrainka odparła 11 z 16 break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Siniakovą.

W III rundzie Switolina zagra z Belindą Bencić (WTA 12), która zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:4 Julię Görges (WTA 25). W trwającym dwie godziny i 29 minut spotkaniu tenisistki popełniły 22 podwójne błędy, z czego 12 Szwajcarka. Niemka zaserwowała też 14 asów, ale wykorzystała tylko trzy z 15 break pointów. Bencić zaliczyła cztery przełamania.

Dajana Jastremska (WTA 33) pokonała 7:5, 7:5 Wiktorię Azarenkę (WTA 39). W pierwszym secie Białorusinka z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie czterech piłek setowych, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii była liderka rankingu nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu dwukrotna mistrzyni Australian Open została przełamana pięć razy. Kolejną przeciwniczką Jastremskiej będzie Sofia Kenin, pogromczyni Ashleigh Barty.