WTA Toronto: Serena Williams znalazła sposób na Naomi Osakę. Krecz Simony Halep w meczu z Marie Bouzkovą

Serena Williams pokonała Naomi Osakę i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier 5 w Toronto. Simona Halep skreczowała w meczu z Marie Bouzkovą i nie obroni tytułu.

Serena Williams PAP/EPA / WARREN TODA / Na zdjęciu: Serena Williams
Serena Williams (WTA 10) po raz pierwszy znalazła sposób na Naomi Osakę (WTA 2). W ubiegłym sezonie w I rundzie w Miami i w finale US Open lepsza była Japonka. W ćwierćfinale w Toronto wygrała Amerykanka 6:3, 6:4 i pozostaje w walce o czwarty tytuł w kanadyjskiej imprezie. Triumfowała w niej w 2001, 2011 i 2013 roku. Osaka po raz pierwszy doszła do 1/4 finału tego turnieju. W poniedziałek wróci na pozycję liderki rankingu.

W obu setach Williams po razie przełamała Osakę, odpowiednio w ósmym i trzecim gemie. W ciągu 76 minut Amerykanka zaserwowała 12 asów i zdobyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić ani jednego break pointa. Naliczono jej 31 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Japonka miała pięć piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Dla Williams to 18. wygrany mecz w 2019 roku (bilans 18-4) w siedmiu turniejach. Osiągnęła drugi półfinał w sezonie. W Wimbledonie dopiero w finale uległa Simonie Halep. Dla Osaki, mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019, był to pierwszy ćwierćfinał od maja (Rzym).

Tytułu nie obroni Simona Halep (WTA 4), która przegrała 4:6 pierwszy set meczu z Marie Bouzkovą (WTA 91) i skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. Rumunka ruszyła w pogoń i z 0:4 wyrównała na 4:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. W ciągu 49 minut tenisistki rozegrały 60 punktów i 32 padły łupem Czeszki.

Bouzkova awansowała do pierwszego półfinału w głównym cyklu. W sierpniu ubiegłego roku Czeszka była notowana na 172. miejscu w rankingu, a w najbliższy poniedziałek znajdzie się w okolicach 55. pozycji. Zadebiutuje w czołowej "50" jeśli pokona Williams. Z Amerykanką zmierzy się po raz pierwszy.

Rogers Cup, Toronto (Kanada)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,83 mln dolarów
piątek, 9 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Serena Williams (USA, 8) - Naomi Osaka (Japonia, 2) 6:3, 6:4
Maria Bouzkova (Czechy, Q) - Simona Halep (Rumunia, 4) 6:4 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do finału turnieju WTA w Toronto?