ATP Cincinnati: Novak Djoković jako pierwszy w III rundzie. Stan Wawrinka i Danił Miedwiediew rozpoczęli jak w Montrealu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Novak Djoković
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Novak Djoković

Novak Djoković w dwóch setach pokonał Sama Querreya i jako pierwszy znalazł się w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Stan Wawrinka i Danił Miedwiediew imprezę w Ohio rozpoczęli jak w Montrealu.

- Po Wimbledonie, być może najbardziej wymagającym mentalnie turnieju, w jakim rywalizowałem, potrzebowałem tej przerwy - mówił Novak Djoković przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Występ w stanie Ohio jest dla Serba pierwszym od czasu triumfu w Wimbledonie. Na otwarcie, we wtorkowym meczu II rundy, pokonał 7:5, 6:1 posiadacza dzikiej karty Sama Querreya.

Najwyżej rozstawiony Djoković problemy miał tylko w początkowej fazie spotkania, kiedy to został przełamany i przegrywał 0:2. Jednak szybko przejął kontrolę. Od stanu 1:3 zdobył 12 z 15 rozegranych gemów i zakończył mecz zwycięstwem. Tym samym broniący tytułu Serb (we wtorek 15 asów, cztery przełamania, 24 zagrania kończące i 15 niewymuszonych błędów) jako pierwszy znalazł się w III rundzie imprezy Western & Southern Open 2019.

Przed tygodniem Danił Miedwiediew na inaugurację swoich startów w Montrealu pokonał Kyle'a Edmunda i dotarł aż do finału. Rywalizację w Cincinnati także rozpoczął od pokonania Brytyjczyka (6:2, 7:5). W II rundzie oznaczony "dziewiątką" Rosjanin zagra z Benoitem Paire'em. Francuz wyeliminował Fernando Verdasco, który skreczował po przegranym pierwszym secie.

Jak w Rogers Cup, start w Western & Southern Open rozpoczął również Grigor Dimitrow. Podobnie jak przed ośmioma dniami w Kanadzie, tak i we wtorek Szwajcar okazał się lepszy od Grigora Dimitrowa, lecz tym razem do wygranej potrzebował nie dwóch setów, ale tie breaka decydującej partii. W 1/16 finału Wawrinka zmierzy się z Andriejem Rublowem. Rosyjski kwalifikant ograł 6:7(4), 6:4, 6:2 Nikołoza Basilaszwilego.

Roberto Bautista, który w I rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza, w 1/16 finału stanie naprzeciw Francesa Tiafoe'a. Amerykanin pokonał 7:6(7), 6:3 zeszłotygodniowego półfinalistę z Montrealu, Gaela Monfilsa, w pierwszej odsłonie broniąc czterech piłek setowych.

Reilly Opelka udanie zakończył przerwany w poniedziałek przez opady deszczu pojedynek z Borną Coriciem, turniejową "12". Mecz został wznowiony przy prowadzeniu 6:4, 3:6, 4:3 Chorwata, a zakończył się wygraną Amerykanina 4:6, 6:3, 7:5. W II rundzie Opelka powalczy z Alexem de Minaurem.

Rozstawiony z numerem 16. David Goffin wygrał 6:4, 4:6, 6:4 z Taylorem Fritzem i w II rundzie zagra z Guido Pellą. Denis Shapovalov odrobił stratę seta i pokonał Joao Sousę, "szczęśliwego przegranego z kwalifikacji", który w drabince zastąpił Fabio Fogniniego. Kolejnym rywalem Kanadyjczyka będzie Lucas Pouille. Z kolei Diego Schwartzman nie oddał partii Laslo Djere i o awans do 1/8 finału zmierzy się z Radu Albotem.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów wtorek, 13 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Sam Querrey (USA, WC) 7:5, 6:1

I runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 9) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:2, 7:5 David Goffin (Belgia, 16) - Taylor Fritz (USA) 6:4, 4:6, 6:4 Reilly Opelka (USA, WC) - Borna Corić (Chorwacja, 12) 4:6, 6:3, 7:5 Stan Wawrinka (Szwajcaria) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 5:7, 6:4, 7:6(4) Frances Tiafoe (USA) - Gael Monfils (Francja) 7:6(7), 6:3 Benoit Paire (Francja) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:4 i krecz Diego Schwartzman (Argentyna) - Laslo Djere (Serbia) 7:6(2), 6:3 Denis Shapovalov (Kanada) - Joao Sousa (Portugalia, LL) 2:6, 6:3, 6:2 Andriej Rublow (Rosja, Q) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 6:7(4), 6:4, 6:2

Kto awansuje do III rundy turnieju ATP w Cincinnati?