ATP Winston-Salem: krecz Feliciano Lopeza. Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. W środowym pojedynku 1/8 finału rozstawiony z numerem trzecim Polak pokonał Feliciano Lopeza, który skreczował w drugim secie.
Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

To było starcie tenisistów z dwóch pokoleń. W środowym meczu III rundy turnieju ATP w Winston-Salem naprzeciw siebie stanęli 22-letni Hubert Hurkacz i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w rozgrywkach, 37-latek Feliciano Lopez. Pojedynek nie został rozegrany do ostatniej piłki i zakończył się kreczem Hiszpana.

Hurkacz w środę starał się grać spokojnie. Rozważnie konstruował wymiany z głębi kortu i musiał uważać na ataki Lopeza. Hiszpan bowiem, kiedy tylko mógł, skracał akcje i ruszał do siatki.

Już w czwartym gemie Polak wywalczył przełamanie po tym, jak Lopez popsuł forhend. Wrocławianin wprawdzie szybko stracił przewagę, ale przy stanie 3:2 uzyskał kolejnego breaka, popisując się znakomitym minięciem z forhendu. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 4:2, by ostatecznie wygrać premierową partię 6:3.

W pierwszym secie Lopez sygnalizował, że ma problemy fizyczne. Na początku drugiego oddał podanie, a przy stanie 2:1 dla Hurkacza poprosił o przerwę medyczną. Po krótkiej rozmowie z fizjoterapeutą rozegrał jeszcze jednego gema i zrezygnował z dalszej rywalizacji.

Mecz dobiegł końca po 55 minutach. W tym czasie Hurkacz zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z siedmiu break pointów i łącznie zdobył 51 punktów, o 16 więcej od przeciwnika.

W ćwierćfinale Winston-Salem Open 2019, w czwartek, rozstawiony z numerem trzecim Polak zmierzy się z oznaczonym "ósemką" Filipem Krajinoviciem bądź z posiadaczem dzikiej karty Francesem Tiafoe'em, turniejową "10".