ATP Winston-Salem: Frances Tiafoe rywalem Huberta Hurkacza w 1/4 finału. Denis Shapovalov wygrał mecz młodych

Rozstawiony z numerem drugim Denis Shapovalov w dwóch setach pokonał Miomira Kecmanovicia w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. Hubert Hurkacz w ćwierćfinale zmierzy się z Francesem Tiafoe'em.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
20-letni Denis Shapovalov i 19-latek Miomir Kecmanović to czołowi przedstawiciele grupy tenisistów młodego pokolenia. Obaj liczą się w walce o awans do Finałów Next Gen ATP i w rankingu graczy, którzy nie ukończyli 21. roku życia, zajmują odpowiednio: czwarte i siódme miejsce. W środę zmierzyli się ze sobą w III rundzie turnieju ATP w Winston-Salem. Lepszy okazał się Kanadyjczyk, który po bardzo dobrym występie zwyciężył 6:2, 6:3.

Rozstawiony z numerem drugim Shapovalov w ciągu 76 minut gry zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu wygrał 67 proc. wymian, wykorzystał pięć z 16 piłek na przełamanie i łącznie zdobył 71 punktów, o 23 więcej od Kecmanovicia. W 1/4 finału Kanadyjczyk, posiadacz dzikiej karty, zmierzy się z innym dużym talentem, Andriejem Rublowem. 21-letni Rosjanin po dwóch tie breakach uporał się z Samem Querreyem.

Frances Tiafoe wygrał drugi mecz z rzędu po kreczu rywala. Po tym, jak we wtorek w takich okolicznościach wyeliminował Jeremy'ego Chardy'ego, w środę trudów rywalizacji z Amerykaninem nie wytrzymał Filip Krajinović, który skreczował po przegranym 2:6 pierwszym secie.

O półfinał, w czwartek, Tiafoe, turniejowa "10", zagra z rozstawionym z numerem trzecim Hubertem Hurkaczem. Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi tenisistami. W zeszłym roku rywalizowali w Waszyngtonie oraz w Finałach Next Gen ATP i oba te pojedynki wygrał Amerykanin. Mecz został zaplanowany na korcie centralnym w sesji nocnej jako drugi w kolejności od godz. 1:00 czasu polskiego.

Benoit Paire był o krok od porażki z rodakiem Ugo Humbertem, ale potrafił odwrócić losy pojedynku. Francuz przegrywał już 3:6, i 2:4, mimo to wygrał 3:6, 7:6(2), 6:3. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Paire zmierzy się z oznaczonym numerem 11. Pablo Carreno. Hiszpan, mistrz Winston-Salem Open z 2016 roku, okazał się lepszy od Lorenzo Sonego.

Z kolei zeszłoroczny finalista Steve Johnson pokonał 6:2, 7:6(5) rozstawionego z numerem 12. Caspera Ruuda. W 1/4 finału Amerykanin zagra z Johnem Millmanem. Oznaczony "14" Australijczyk również bez straty partii odprawił Robina Haase.