WTA Osaka: Su-Wei Hsieh obroniła piłkę meczową i pokonała Garbine Muguruzę. Awans Madison Keys

Su-Wei Hsieh wyeliminowała Garbine Muguruzę po obronie piłki meczowej w I rundzie turnieju WTA Premier w Osace. Pierwszy mecz wygrała Madison Keys, która odprawiła Darię Kasatkinę.

Su-Wei Hsieh Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
Garbine Muguruza (WTA 26) ostatnie mecze na zawodowych kortach wygrała w Rolandzie Garrosie, w którym doszła do 1/8 finału. Z Wimbledonu i US Open oraz z turnieju w Cincinnati odpadła w I rundzie. Nie powiodło się jej również w Osace. We wtorek przegrała 6:3, 6:7(1), 1:6 z Su-Wei Hsieh (WTA 33). Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 4:2 oraz piłki meczowej w 12. gemie drugiego seta.

W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Hsieh zdobyła o 13 punktów więcej (100-87) i po raz drugi pokonała Muguruzę. Ich pierwsze starcie miało miejsce w II rundzie Australian Open 2018. Kolejną rywalką Tajwanki będzie Belgijka Elise Mertens.

Madison Keys (WTA 16) pokonała 6:3, 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 40). Amerykanka w obu setach odrobiła stratę przełamania, wróciła odpowiednio z 0:2 i 1:3. W ciągu 75 minut finalistka US Open 2017 zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów. Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów. Keys podwyższyła na 6-0 bilans meczów z Kasatkiną i w II rundzie zmierzy się z Zariną Dijas.

Donna Vekić (WTA 21) wygrała 7:5, 6:2 z Caroline Garcią (WTA 30). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Chorwatka zaserwowała osiem asów i popełniła 10 podwójnych błędów. Odparła dziewięć z 10 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Wyrównała na 4-4 bilans spotkań z Francuzką. O ćwierćfinał Vekić zmierzy się z Misaki Doi (WTA 83), która w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 44). Japonka obroniła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Francuzka zrobiła dziewięć podwójnych błędów.

Warwara Flink (WTA 149) zwyciężyła 6:4, 7:5 Nao Hibino (WTA 87). W pierwszym secie Rosjanka wróciła z 0:2. W trwającym 99 minut meczu obroniła osiem z 10 break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Kolejną jej rywalką będzie Kazaszka Julia Putincewa.