WTA Kanton: Magdalena Fręch przegrała z Niną Stojanović. Polka ciągle bez przełamania w tourze

Magdalena Fręch na I rundzie zakończyła występ w turnieju WTA International na kortach twardych w chińskim Kantonie. Polska tenisistka przegrała we wtorek w dwóch setach z Serbką Niną Stojanović.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po udanych dwustopniowych eliminacjach Magdalena Fręch (WTA 197) trafiła na rywalkę, która jest ostatnio w dobrej formie i celuje w debiut w Top 100 rankingu WTA. Nina Stojanović (WTA 110) była w zeszłym tygodniu w półfinale imprezy WTA International w chińskim Nanchangu. We wtorek zrobiła kolejny krok w kierunku upragnionego miejsca w "100" światowej klasyfikacji.

Polka i Serbka spotkały się po raz pierwszy na zawodowych kortach. W partii otwarcia jako pierwsza okazje na przełamanie miała Stojanović, ale to tenisistka z Łodzi wyszła na 3:1. Fręch jednak nie utrzymała prowadzenia i szybko zrobiło się po 3. Pod koniec seta nasza reprezentantka nie uniknęła błędów. Do tego w 11. gemie rywalka posłała dwa świetne returny i wywalczyła kluczowego breaka. Po zmianie stron wykorzystała pierwszego setbola.

W drugiej odsłonie Stojanović kontynuowała dobrą grę. Przełamała na 2:1, a po zmianie stron wygrała trwającego 10 minut czwartego gema. Gdy dołożyła breaka na 5:2, wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem Serbka nie była w stanie zakończyć pojedynku. Wyraźnie się spieszyła i popełniała proste błędy. W takich okolicznościach Fręch wygrała cztery gemy z rzędu. Potem jednak był tie break, w którym po zmianie stron Polka zagrała słabiej od przeciwniczki. Po godzinie i 52 minutach 23-latka z Belgradu zwieńczyła spotkanie wynikiem 7:5, 7:6(4).

Wtorkowy mecz był wyrównany, ale w kluczowych momentach lepiej zaprezentowała się Stojanović. Serbka miała trzy asy, pięć podwójnych błędów oraz wykorzystała cztery z 12 break pointów. Natomiast Fręch zanotowała dwa asy, sześć podwójnych błędów i zamieniła na przełamania trzy z dziewięciu szans. Polka zdobyła 80 ze 172 wszystkich rozegranych punktów.

Fręch bez powodzenia starała się o pierwszą wygraną w tourze od czerwca 2018 roku i występu na trawnikach w Nottingham. Stojanović, która była w półfinale zeszłotygodniowej imprezy w Nanchangu, zagra w środę o ćwierćfinał turnieju w Kantonie z Chinką Shuai Peng (WTA 109), która we wtorek wyeliminowała rozstawioną z drugim numerem rodaczkę Qiang Wang (WTA 12).

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)