WTA Seul: Karolina Muchova - Magda Linette. O której godzinie finał? Pogoda może namieszać

Magda Linette ma się w niedzielę zmierzyć z Karoliną Muchovą w meczu o tytuł w turnieju WTA International na kortach twardych w Seulu. Organizatorzy spodziewają się tego dnia opadów deszczu, które mogą pokrzyżować ich plany.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
W koreańskiej stolicy Magda Linette nie straciła jeszcze seta i ma szansę wywalczyć drugi tytuł WTA w obecnym sezonie, po tym jak w sierpniu triumfowała w nowojorskim Bronksie. Jej przeciwniczką w finale będzie Karolina Muchova, która celuje w premierowe mistrzostwo. W maju nie udało się Czeszce wygrać turnieju w Pradze, bowiem lepsza w decydującym pojedynku była Szwajcarka Jil Teichmann.

Finał otwartych mistrzostw Korei Południowej zaplanowano na godz. 7:00 czasu polskiego. W niedzielę ma jednak mocno padać deszcz, dlatego organizatorzy są już przygotowani na czarny scenariusz. Nie jest wykluczone, że spotkanie rozpocznie się 30 minut wcześniej. Jeśli pogoda uniemożliwi lub przerwie grę, to po godz. 11:00 czasu polskiego sędzia zawodów podejmie decyzję o przełożeniu meczu na poniedziałek.

Organizatorzy turnieju w Seulu mają do dyspozycji kryte korty pod dachem hali, ale istnieje bardzo mała szansa, że zostaną one użyte do meczu singla. Bilety na decydujące spotkania zostały już wyprzedane, a w hali znajdzie się miejsce tylko dla 400-500 widzów. Do tego prognozowane na poniedziałek warunki pogodowe są korzystniejsze niż te na niedzielę. Korty w hali mogą za to zostać użyte do wyłonienia triumfatorek turnieju debla.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)