Tenis. Do trzech razy sztuka. Daniel Michalski wygrał turniej ITF w Kairze

Daniel Michalski zwyciężył w niedzielę w turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w Egipcie. Polski tenisista sięgnął po pierwszy zawodowy tytuł w grze pojedynczej.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Przeciwnikiem oznaczonego "dwójką" Daniela Michalskiego był najwyżej rozstawiony w Kairze Mathieu Perchicot. W pierwszym secie Polak nie dał mu żadnych szans i po dwóch przełamaniach błyskawicznie wyszedł na 4:0. Z kolei w drugiej partii było już 5:2 dla Francuza, ale warszawianin odrobił straty, broniąc przy okazji setbola.

Po 117 minutach gry Michalski wygrał ostatecznie 6:2, 7:6(3) i został triumfatorem turnieju ITF w Kairze. Był to jego trzeci zawodowy finał w 2019 roku. Wcześniej bez powodzenia bił się o tytuł w Szarm el-Szejk i Bydgoszczy. Za występ w egipskiej stolicy nasz reprezentant otrzyma 10 punktów do rankingu ATP.