ATP Zhuhai: Andy Murray przegrał z Alexem de Minaurem. Krecz Stefanosa Tsitsipasa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Andy Murray
Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Andy Murray

Andy Murray w trzech setach przegrał z Alexem de Minaurem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Zhuhai. Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas nie dokończył meczu z Adrianem Mannarino.

Ogrywając Tennysa Sandgrena w I rundzie turnieju ATP w Zhuhai, Andy Murray odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu w singlu od 1 stycznia. Kolejnego kroku i awansu do premierowego od września ubiegłego roku ćwierćfinału nie zdołał jednak wykonać. W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału z Alexem de Minaurem Szkot wprawdzie wygrał trwającą ponad godzinę partię otwarcia, ale od drugiej zaczął odstawać od rywala pod względem fizycznym, popełniał też więcej błędów, mniej skutecznie serwował i ostatecznie przegrał z Australijczykiem 6:4, 2:6, 4:6.

Rozstawiony z numerem siódmym De Minaur, który w ciągu dwóch godzin i 42 minut rywalizacji zaserwował dziesięć asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 95 punktów, o dziewięć więcej od Murraya, w 1/4 finału zmierzy się z Borną Coriciem. Oznaczony "czwórką" Chorwat wyeliminował Di Wu, posiadacza dzikiej karty.

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas nie dokończył meczu z Adrianem Mannarino. Po drugim secie Grek zasygnalizował problemy zdrowotne. Poprosił o przerwę medyczną i miał mierzone ciśnienie krwi. Po rozmowie z lekarzem podjął decyzję o kreczu. Mannarino o półfinał powalczy z Damirem Dzumhurem. Bośniak w pojedynku kwalifikantów okazał się lepszy od Soona Woo Kwona.

Oznaczony numerem drugim Roberto Bautista wygrał 7:5, 7:5 z rodakiem, Pablo Andujarem. W ćwierćfinale Hiszpan zagra z Andreasem Seppim. Włoch obronił pięć meczboli i pokonał 7:6(4), 4:6, 7:6(8) Zhizhena Zhanga.

Huajin Securities Zhuhai Championships, Zhuhai (Chiny) ATP Tour 250, kort twardy, pula nagród 931,3 tys. dolarów czwartek, 26 września

II runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 2) - Pablo Andujar (Hiszpania) 7:5, 7:5 Borna Corić (Chorwacja, 4) - Di Wu (Chiny, WC) 6:3, 6:3 Alex de Minaur (Australia, 7) - Andy Murray (Wielka Brytania, PR) 4:6, 6:2, 6:4 Adrian Mannarino (Francja) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1) 3:6, 7:5 i krecz Andreas Seppi (Włochy) - Zhizhen Zhang (Chiny, WC) 7:6(4), 4:6, 7:6(8) Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa, Q) 7:6(3), 6:2