WTA Pekin: Jelena Ostapenko pokonała Karolinę Pliskovą. Kiki Bertens i Belinda Bencić w II rundzie

Jelena Ostapenko wyeliminowała Karolinę Pliskovą w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Kiki Bertens wygrała z Donną Bekić, a Belinda Bencić pokonała Su-Wei Hsieh.

Jelena Ostapenko Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
W sobotę w Pekinie rozpoczął się ostatni w tym roku wielki turniej rangi Premier Mandatory. W I rundzie Jelena Ostapenko (WTA 74) zwyciężyła 7:5, 3:6, 7:5 Karolinę Pliskovą (WTA 2) po dwóch godzinach i 26 minutach. Łotyszce w awansie nie przeszkodziło 25 podwójnych błędów. Obie tenisistki zaserwowały po 10 asów, uzyskały po sześć przełamań i zdobyły po 115 punktów. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 rozgrywa bardzo słaby sezon. Jedyny ćwierćfinał osiągnęła w Birmingham. Ostapenko poprawiła na 2-3 bilans meczów z Pliskovą.

Kolejną rywalką Łotyszki będzie Katerina Siniakova (WTA 41), która pokonała 6:2, 6:2 Xiyu Wang (WTA 136). W ciągu 76 minut Czeszka zdobyła 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na odebranie rywalce serwisu. Belinda Bencić (WTA 10) wygrała 7:5, 6:2 z Su-Wei Hsieh (WTA 32). Szwajcarka siedem razy przełamała Tajwankę.

Kiki Bertens (WTA 8) zwyciężyła 3:6, 6:1, 7:6(3) Donnę Vekić (WTA 23). Holenderka wróciła ze stanu 1:3 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu zaserwowała 10 asów i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Chorwatka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Bertens wyrównała na 3-3 bilans spotkań z Vekić.

Polona Hercog (WTA 52) wygrała 6:7(4), 7:6(5), 6:4 z Julią Görges (WTA 25). W pierwszym secie Słowenka z 3:5 wyszła na 6:5, ale końcówka należała do Niemki. W drugiej partii przełamań nie było, a w tie breaku tenisistka z Bad Oldesloe wypuściła z rąk prowadzenie 4-2. W decydującej odsłonie Hercog wykorzystała break pointa na 2:1 i nie oddała przewagi. W trwającym dwie godziny i 53 minuty meczu Słowenka popełniła 12 podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 49 z 60 punktów. Obroniła 11 z 14 break pointów i poprawiła na 3-6 bilans spotkań z Görges.

Saisai Zheng (WTA 40) zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:6(5) Monikę Puig (WTA 71) po trzech godzinach i dwóch minutach. W trzecim secie Chinka wróciła z 1:3, a później w tie breaku od 1-3 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych punktów. Reprezentantka gospodarzy obroniła osiem z 13 break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Zdobyła o dwa punkty więcej (109-107) i podwyższyła na 2-0 bilans meczów z Portorykanką.