Szekesfehervar: koniec zwycięskiej passy Mai Chwalińskiej. Porażka Magdaleny Fręch, wygrana Katarzyny Kawy

Katarzyna Kawa jako jedyna Polka awansowała do II rundy halowego turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach ziemnych w Szekesfehervarze. Bez powodzenia startowały w tym tygodniu Maja Chwalińska i Magdalena Fręch.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Rozstawiona z "czwórką" Katarzyna Kawa jako pierwsza z Polek zaprezentowała się w środę w węgierskiej imprezie. Mieszkająca w Poznaniu tenisistka przegrała po tie breaku pierwszego seta meczu z Gretą Arn, ale potem nie dała żadnych szans doświadczonej Węgierce, która ma na koncie dwa tytuły WTA. Kawa wygrała 6:7(5), 6:2, 6:1 i dzięki temu spotka się w czwartek ze Szwajcarką Simoną Waltert.

W Szekesfehervarze zakończyła się w środę zwycięska passa Mai Chwalińskiej. Na przełomie lipca i sierpnia dąbrowianka wygrała 15 meczów z rzędu i triumfowała w turniejach w Bytomiu, Kozerkach i Warszawie. Jednak na Węgrzech Polka musiała uznać wyższość Iriny Marii Bary. Rumunka okazała się w każdym secie lepsza o jedno przełamanie i zwyciężyła ostatecznie 6:4, 6:4.

Nie udał się singlowy występ Magdalenie Fręch. Łodzianka wylosowała w I rundzie rozstawioną z drugim numerem Irinę-Camelię Begu i była 22. rakieta świata nie dała jej żadnych szans. Pojedynek Polki i Rumunki trwał zaledwie 66 minut, w ciągu których nasza tenisistka straciła serwis aż sześciokrotnie. Jej mecz zakończył się wynikiem 1:6, 1:6.

I runda gry podwójnej:

Reka-Luca Jani (Węgry) / Paola Ormaechea (Argentyna) - Maja Chwalińska (Polska) / Adrien Nagy (Węgry) 5:7, 6:3, 10-7