WTA Moskwa: Dajana Jastremska pozbawiła Darię Kasatkinę szansy na obronę tytułu. Porażka Ons Jabeur

Dajana Jastremska pokonała Darię Kasatkinę i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Moskwie. Rosjanka nie obroni tytułu. Ubiegłoroczna finalistka Ons Jabeur przegrała z Weroniką Kudermetową.

Dajana Jastremska Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
Dajana Jastremska (WTA 28) notuje pierwszy występ w głównej drabince moskiewskiej imprezy. W 2017 roku nie przeszła kwalifikacji. We wtorek Ukrainka wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:1, 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 37). W ciągu 80 minut tenisistka z Odessy obroniła siedem z 10 break pointów i wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów. Reprezentantka gospodarzy nie obroni tytułu. Do finału doszła również w 2017 roku i uległa Julii Goerges.

Odpadła również ubiegłoroczna finalistka Ons Jabeur (WTA 53), która przegrała 3:6, 3:6 z Weronika Kudermetowa (WTA 42). W drugim secie Tunezyjka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W trwającym 73 minuty spotkaniu Rosjanka zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła cztery przełamania. W II rundzie moskwianka zmierzy się z najwyżej rozstawioną Eliną Switoliną.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 40) zwyciężyła 5:7, 6:1, 6:3 Marię Sakkari (WTA 29). Rosjanka uzyskała sześć przełamań i zdobyła o 17 punktów więcej (95-78). W 2014 roku zdobyła tytuł w swoim rodzinnym mieście, a w kolejnym sezonie w finale uległa Swietłanie Kuzniecowej. Kolejną rywalką Pawluczenkowej będzie Warwara Graczewa (WTA 121), która pokonała 6:3, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 51). 19-letnia reprezentantka gospodarzy obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 38) wygrała 6:1, 6:4 z Janą Cepelovą (WTA 155). W trwającym 57 minut meczu Rosjanka zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie siedem z dziewięciu szans. Kolejną jej rywalką będzie Anna Kalinska (WTA 102). Kristina Mladenović (WTA 45) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:2 Julię Putincewą (WTA 34) po dwóch godzinach i minucie. Francuzka zdobyła 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Podwyższyła na 4-2 bilans spotkań z Kazaszką. O ćwierćfinał Mladenović zmierzy się z Anastasiją Sevastovą (WTA 24).

Polona Hercog (WTA 49) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 60). W ciągu 76 minut Słowenka zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. W II rundzie spotka się z Belindą Bencić (WTA 10). Kaia Kanepi (WTA 109) wygrała 6:1, 6:3 z Timeą Babos (WTA 98). W trwającym 73 minuty meczu Estonka zaserwowała pięć asów i zdobyła 31 z 42 punktów przy własnym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z Kiki Bertens (WTA 8).

Kirsten Flipkens (WTA 120) pokonała 6:3, 6:2 Natalię Wichliancewą (WTA 93). Belgijka od stanu 0:3 zgarnęła 12 z 14 kolejnych gemów. Belgijka zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Jastremska.