ATP Wiedeń: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale debla. Argentyńczyków pokonali w 63 minuty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pewnie awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Wiedniu. Polsko-brazylijski debel wygrał te zawody w latach 2015-2016.

Najwyżej rozstawieni Łukasz Kubot i Marcelo Melo grają w Wiedniu bez presji, ponieważ są już pewni występu w Finałach ATP World Tour 2019. To dla nich idealna forma na sprawdzenie się przed kończącym sezon turniejem Masters, który w dniach 10-17 listopada odbędzie się w Londynie.

W I rundzie Polak i Brazylijczyk spotkali się z Maximo Gonzalezem i Guido Pellą. Argentyńczycy rozpoczęli od przełamania i prowadzenia 2:1, ale potem przegrali pięć gemów z rzędu. Z kolei w drugiej odsłonie oznaczona "jedynką" para zdobyła kluczowego breaka na 4:2 i przy pierwszej okazji zakończyła trwający 63 minuty mecz.

Kubot i Melo wygrali pewnie 6:2, 6:3. W ćwierćfinale debla zawodów Erste Bank Open 2019 ich przeciwnikami będą doświadczeni tenisiści gospodarzy Jürgen Melzer i Oliver Marach lub Hindus Rohan Bopanna i Kanadyjczyk Denis Shapovalov.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,296 mln euro poniedziałek, 21 października

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Maximo Gonzalez (Argentyna) / Guido Pella (Argentyna) 6:2, 6:3

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrają turniej w Wiedniu?