Urszula Radwańska dobrze zaczęła turniej ITF w Shenzhen. Polka awansowała do II rundy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Fotonews/Konrad Koczywas / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Newspix / Fotonews/Konrad Koczywas / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Urszula Radwańska pewnie awansowała do II rundy turnieju ITF na kortach w Shenzhen. W puli nagród chińskich zawodów jest 100 tys. dolarów.

W ubiegłych tygodniach Urszula Radwańska (WTA 277) bez powodzenia startowała w Nanning i Liuzhou. W Shenzhen, gdzie jeszcze w niedzielę był rozgrywany kończący sezon turniej WTA Finals, nasza tenisistka musiała grać w eliminacjach. Rywalki nie były wymagające. Krakowianka pokonała kolejno Xu Liu Sun (WTA 451) 6:1, 6:1 i Jiaxi Liu (WTA 572) 6:3, 6:4.

Pierwszą przeciwniczką Polki w turnieju głównym została Arina Rodionowa (WTA 203), która w zeszłym tygodniu osiągnęła finał zawodów w Liuzhou. Radwańska rywalizuje z nią od czasów juniorskich. Z Australijką ma teraz bilans 3-1 na zawodowych kortach, bowiem w środę wygrała w Shenzhen 6:4, 6:0. W partii otwarcia Ula odrobiła stratę breaka. Natomiast w drugiej odsłonie postarała się o trzy przełamania i nie straciła gema.

Młodsza z sióstr Radwańskich walczy o miejsce w eliminacjach do Australian Open 2020. Jeśli wygra kolejny mecz, to wróci do Top 250 i co w tym roku dawało prawo gry w kwalifikacjach w Melbourne. Na razie Polka wywalczyła w Shenzhen 19 punktów do rankingu WTA. W czwartek czeka ją mecz z Jasmine Paolini (WTA 117), która również ma o co grać. Oznaczona "siódemką" Włoszka celuje w debiut w Top 100 i miejsce w głównej drabince międzynarodowych mistrzostw Australii.

Shenzhen Longhua Open, Shenzhen (Chiny) ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów środa, 6 listopada