Next Gen ATP Finals: Mediolan w euforii. Jannik Sinner pokonał Alexa de Minaura i zdobył tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jannik Sinner
zdjęcie autora artykułu

Jannik Sinner wygrał rozgrywane na kortach twardych w hali w Mediolanie Next Gen ATP Finals 2019. W sobotnim meczu o tytuł Włoch w trzech setach pokonał najwyżej rozstawionego Alexa de Minaura.

Alex de Minaur z kompletem zwycięstwo doszedł do finału Next Gen ATP Finals 2019. Dla Australijczyka był to drugi występ w meczu o tytuł turnieju dla najlepszych tenisistów młodego pokolenia. Przed rokiem w decydującym spotkaniu przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem. Z kolei w sobotę uległ 2:4, 1:4, 2:4 Jannikowi Sinnerowi, pierwszemu w dziejach Włochowi i zarazem premierowemu posiadaczowi dzikiej karty, który zagrał o trofeum w tej imprezie.

Przy gorącym dopingu miejscowej publiczności Sinner rozegrał doskonały mecz. Reprezentant gospodarzy szybko opanował nerwy i przejął inicjatywę. Był agresywny, skuteczny, a przy tym posyłał niezwykle dokładne uderzenia. W każdym z setów po jednym razie przełamywał rywala, sam ani razu nie oddał podania i dzięki temu odniósł zwycięstwo, wprawiając w euforię mediolańską publiczność.

Mecz trwał 64 minuty. W tym czasie Sinner zaserwował dwa asy, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów, obronił wszystkie (dziewięć) piłek na przełamanie, posłał 16 zagrań kończących, popełnił 16 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 55 punktów, o 18 więcej od rywala. De Minaurowi natomiast zapisano dwa asy, siedem uderzeń wygrywających oraz 10 pomyłek własnych.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

Sinner został trzecim w dziejach triumfatorem Next Gen ATP Finals. Dołączył do Andrieja Rublowa (mistrza z 2017 roku) i Tsitsipasa (2018). - Brakuje mi słów. Próbowałem pokazać swój tenis i jestem zadowolony ze swojego występu. Cały ten tydzień był niesamowity tak, jak kibice, którzy mnie wspierali. Nie byłoby mnie tu, gdyby nie dzika karta, więc chcę za nią podziękować - powiedział 18-latek z San Candido, cytowany przez portal atptour.com.

Z kolei De Minaur powiedział: - Tego dnia Jannik był za dobry, ale był to dla mnie świetny tydzień. Jestem zadowolony z całego sezonu i nie mogę doczekać się następnego.

Next Gen ATP Finals, Mediolan (Włochy) kort twardy w hali, pula nagród 1,4 mln dolarów sobota, 9 listopada finał: Jannik Sinner (Włochy, 8/WC) - Alex de Minaur (Australia, 1) 4:2, 4:1, 4:2

Zobacz także - Carlos Moya: Rafael Nadal powinien być gotowy na ATP Finals

Źródło artykułu: