WTA Brisbane: trudne otwarcie Naomi Osaki. Sloane Stephens i Maria Szarapowa za burtą

Naomi Osaka pokonała w trzech setach Marię Sakkari w I rundzie turnieju WTA Premier w Brisbane. Awans wywalczyła Petra Kvitova, a odpadły Sloane Stephens i Maria Szarapowa.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 4) miała trudna przeprawę w I rundzie imprezy w Brisbane. Japonka wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 6:2, 6:7(4), 6:3 Marię Sakkari (WTA 23). W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu czwarta rakieta globu zaserwowała 16 asów i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. - Wiedziałam, że to będzie naprawdę trudny mecz. Myślę, że w tie breaku drugiego seta za bardzo na wszystko narzekałam. Później próbowałam się uspokoić i zachować pozytywne nastawienie - powiedziała Osaka w wywiadzie pomeczowym. O ćwierćfinał Japonka zmierzy się z Sofią Kenin.

Sloane Stephens (WTA 24) przegrała 4:6, 6:2, 3:6 z Ludmiłą Samsonową (WTA 129). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Amerykanka wykorzystała tylko trzy z 12 break pointów. Rosjanka zaserwowała 10 asów i popełniła 14 podwójnych błędów. Zdobyła o pięć punktów więcej (93-88). Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova (WTA 7), która pokonała 2:6, 6:1, 6:0 Anastazję Pawluczenkową (WTA 29). W ciągu godziny i 47 minut Czeszka obroniła 10 z 13 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań.

Maria Szarapowa (WTA 147) uległa 6:3, 1:6, 6:7(3) Jennifer Brady (WTA 53). W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów, z czego dwa z rzędu w tie breaku trzeciego seta. Był to jej pierwszy występ od US Open 2019. Miniony sezon zakończyła przedwcześnie z powodu kontuzji barku. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Ashleigh Barty.

Kiki Bertens (WTA 9) zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:3 Dajanę Jastremską (WTA 22). W ciągu godziny i 56 minut o jeden punkt więcej zdobyła Ukrainka (79-78). Następną przeciwniczką Holenderki będzie Anett Kontaveit (WTA 26), która wygrała 6:4, 6:1 z Su-Wei Hsieh (WTA 33). W ciągu 70 minut Estonka odparła dziewięć z 11 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans.

Madison Keys (WTA 13) pokonała 6:3, 6:2 Marie Bouzkovą (WTA 60). W ciągu 66 minut Amerykanka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Julia Putincewa (WTA 32) wróciła z 1:3 w trzecim secie i zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:5 Donnę Vekić (WTA 20). Kazaszka zaliczyła pięć przełamań.

Brisbane International, Brisbane (Australia)