WTA Brisbane: Karolina Pliskova mistrzynią po zwycięstwie nad Madison Keys. Trzeci triumf Czeszki w imprezie

Karolina Pliskova po raz trzeci została mistrzynią turnieju WTA Premier w Brisbane. W finale Czeszka pokonała w trzech setach Amerykankę Madison Keys.

Karolina Pliskova, mistrzyni Brisbane International 2020 PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Karolina Pliskova, mistrzyni Brisbane International 2020
W finale imprezy w Brisbane doszło do starcia Karoliny Pliskovej (WTA 2) z Madison Keys (WTA 13). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Tytuł zdobyła Czeszka, która zwyciężyła Amerykankę 6:4, 4:6, 7:5. W najnowszym notowaniu rankingu Pliskova pozostanie na drugim miejscu, a Keys awansuje na 11. pozycję.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Pliskova uzyskała na 5:4. W drugiej partii wiceliderka rankingu wykorzystała break pointa na 3:2, ale straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. W decydującej odsłonie Keys z 3:5 wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do Czeszki.

W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Keys zaserwowała 10 asów, a Pliskova miała ich siedem. Czeszka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Zdobyła o pięć punktów więcej od Amerykanki (104-99).

- Myślę, że zawsze trudno jest bronić, bo na osiągnięcie świetnej formy w tym samym momencie, w którym rok temu wygrałeś, musi się złożyć wiele rzeczy. Nie sądzę, że był to idealny turniej, może rok temu grałam tutaj lepiej, ale tym razem było z mojej strony więcej walki i znalazłam sposób na wygranie meczów, co jest ważne - stwierdziła na konferencji prasowej Pliskova, cytowana przez wtatennis.com.

Pliskova po raz pierwszy w karierze obroniła tytuł i ma ich na swoim koncie w sumie 16 singlowych w głównym cyklu. Została rekordzistką w liczbie triumfów w Brisbane. Po dwa razy turniej ten wygrały Serena Williams i Wiktoria Azarenka. Bilans finałów Czeszki to 16-12, a Keys 5-5.

Mistrzyniami gry podwójnej zostały Su-Wei Hsieh i Barbora Strycova, które pokonały 3:6, 7:6(7), 10-8 Ashleigh Barty i Kiki Bertens. Australijka i Holenderka nie wykorzystały piłki meczowej w tie breaku drugiego seta. W super tie breaku z 1-6 wyrównały na 7-7, ale ostateczne słowo należało do Tajwanki i Czeszki. Dla Hsieh i Strycovej to szósty wspólny tytuł.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1,5 mln dolarów
niedziela, 12 stycznia

finał gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Madison Keys (USA, 8) 6:4, 4:6, 7:5

finał gry podwójnej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 1) / Barbora Strycova (Czechy, 1) - Ashleigh Barty (Australia) / Kiki Bertens (Holandia) 3:6, 7:6(7), 10-8

Czy Karolina Pliskova wygra Australian Open 2020?