Tenis. ATP Pune: Ivo Karlović nie powtórzy zeszłorocznego finału. Yuichi Sugita stracił trzy gemy

Ivo Karlović, zeszłoroczny finalista rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Pune, odpadł w I rundzie, przegrywając w dwóch setach z Cedrikiem-Marcelem Stebe. Yuichi Sugita oddał trzy gemy Thomasowi Fabbiano.

Marcin Motyka
Ivo Karlović Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Ivo Karlović
W ubiegłym sezonie podczas turnieju ATP w Pune Ivo Karlović przeżywał piękne chwile, dochodząc wówczas do swojego pierwszego od 18 miesięcy finału imprezy głównego cyklu. W tym roku wrócił do Indii, ale tym razem nie powiodło mu się tak dobrze. Z Tata Open Maharashtra 2020 Chorwat został wyeliminowany już w I rundzie, w poniedziałek przegrywając 3:6, 4:6 z Cedrikiem-Marcelem Stebe.

Stebe zawdzięcza wygraną lepszej skuteczności przy piłkach na przełamanie. Mimo ośmiu szans dla rywala ani razu nie oddał podania, a sam wykorzystał dwie z czterech okazji na breaka. W II rundzie Niemiec zmierzy się z Ricardasem Berankisem, turniejową "dwójką".

Yuichi Sugita wykorzystał pięć z ośmiu piłek na przełamanie i w 72 minuty wygrał 6:3, 6:0 z Thomasem Fabbiano. W 1/8 finału oznaczony numerem piątym Japończyk zagra z Viktorem Troickim. Serbski kwalifikant w trzech setach okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy, Sumita Nagala.

Odpadł również drugi miejscowy tenisista, Ramkumar Ramanathan. 25-latek z Madrasu, posiadacz dzikiej karty, po prawie dwuipółgodzinnej batalii przegrał 6:3, 4:6, 5:7 z rozstawionym z numerem siódmym Salvatore Caruso.