Tenis. Australian Open. Awans Weroniki Baszak. Polka 11. juniorką świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Morgan Hancock / Na zdjęciu: Victoria Jimenez Kasintseva i Weronika Baszak, mistrzyni i finalistka Australian Open 2020 w singlu dziewcząt
Getty Images / Morgan Hancock / Na zdjęciu: Victoria Jimenez Kasintseva i Weronika Baszak, mistrzyni i finalistka Australian Open 2020 w singlu dziewcząt
zdjęcie autora artykułu

Weronika Baszak przesunęła się w górę aż o 33 miejsca w najnowszym notowaniu rankingu juniorów. To efekt jej występu w Melbourne, gdzie osiągnęła finał wielkoszlemowego Australian Open 2020.

Dzięki znakomitej postawie w Melbourne Weronika Baszak awansowała z 44. na 11. pozycję. Przypomnijmy, że w sobotnim finale singla dziewcząt lepsza od wrocławianki po trzysetowym pojedynku okazała się reprezentująca Andorę 14-letnia Victoria Jimenez Kasintseva.

Świeżo upieczona mistrzyni Australian Open 2020 przesunęła się na drugą lokatę. Liderką pozostała młoda Francuzka Diane Parry, która nie uczestniczyła w juniorskim turnieju w Melbourne.

U chłopców awans z 33. na 28. miejsce zaliczył Mikołaj Lorens. Polak odpadł co prawda w I rundzie singla, ale wspólnie z Łotyszem Karlisem Ozolinsem dotarł do finału debla. Mistrzem Australian Open 2020 w grze pojedynczej juniorów został Francuz Harold Mayot, który dzięki temu jest nowym numerem jeden.

Wysokie lokaty Baszak i Lorensa ułatwią im występy w ważnych imprezach juniorskich. 17-letnia wrocławianka liczy się również w walce o miejsce w ITF World Tennis Tour Junior Finals, które w dniach 19-25 października odbędą się w Chinach. To okazja do zdobycia finansowych grantów oraz dzikich kart do wybranych turniejów zawodowych.

Zobacz także: Ranking WTA: Iga Świątek najwyżej w karierze Ranking ATP: Hubert Hurkacz zadebiutował w Top 30

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Mocne słowa po debiucie Piątka. "Trafił z jednej upośledzonej drużyny do innej!"

Źródło artykułu: