Tenis. ATP Nowy Jork: 33 asy nie pomogły Milosowi Raoniciowi. Kanadyjczyk pokonany przez Soon Woo Kwona

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Milos Raonić
PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Milos Raonić

Kanadyjczyk Milos Raonić zaserwował 33 asy, ale przegrał z Koreańczykiem Soon Woo Kwonem w II rundzie turnieju ATP Tour 250 w Nowym Jorku. Francuz Ugo Humbert rozbił Amerykanina Marcosa Girona.

Dla 22-letniego Soona Woo Kwona (ATP 84) to był wielki dzień w Nowym Jorku. Koreańczyk obronił siedem break pointów i zwyciężył 7:6(4), 6:7(4), 6:4 Milosa Raonicia (ATP 32). Jedyne przełamanie miało miejsce na początku trzeciego seta, na 2:1. Kanadyjczyk zaserwował 33 asy, z czego 16 w drugiej partii.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że wygrałem trudny mecz z Raoniciem. On grał dobrze. To było znakomite spotkanie - powiedział Kwon w wywiadzie pomeczowym. Koreańczyk awansował do drugiego ćwierćfinału w sezonie, po Pune z ubiegłego tygodnia. Na początku lutego 2019 roku był notowany na 240. miejscu w rankingu, a w sierpniu zadebiutował w Top 100. Kolejnym jego rywalem będzie Brytyjczyk Kyle Edmund lub Niemiec Dominik Koepfer.

Ugo Humbert (ATP 43) w 50 minut rozbił 6:1, 6:0 Marcosa Girona (ATP 113). Francuz posłał pięć asów i zdobył 54 z 81 rozegranych punktów (67 proc.). Nie musiał bronić żadnego break pointa, a na przełamanie zamienił pięć z ośmiu szans. - Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Czuję satysfakcję, że nie spędziłem na korcie zbyt wiele czasu - powiedział Humbert.

W ćwierćfinale Francuz zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem (ATP 54), który pokonał 6:3, 6:3 Paolo Lorenziego (ATP 116). W ciągu 73 minut Serb zgarnął 21 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystał cztery z sześciu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistów. W II rundzie US Open 2019 zwyciężył Włoch po pięciosetowej batalii.

Andreas Seppi (ATP 98) wrócił z 1:4 w pierwszym secie i wygrał 7:6(4), 6:3 ze Steve'em Johnsonem (ATP 75). W trwającym 89 minut spotkaniu Włoch zdobył 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Cztery razy został przełamany, a sam wykorzystał pięć z siedmiu okazji na przełamanie. Poprawił na 2-3 bilans meczów z Amerykaninem. Następnym przeciwnikiem Seppiego będzie Amerykanin John Isner lub Australijczyk Jordan Thompson.

New York Open, Nowy Jork (USA) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 719,3 tys. dolarów środa, 12 lutego

II runda gry pojedynczej:

Ugo Humbert (Francja, 4) - Marcos Giron (USA) 6:1, 6:0 Miomir Kecmanović (Serbia, 6) - Paolo Lorenzi (Włochy, Q) 6:3, 6:3 Soon Woo Kwon (Korea Południowa) - Milos Raonić (Kanada, 2) 7:6(4), 6:7(4), 6:4 Andreas Seppi (Włochy) - Steve Johnson (USA) 7:6(4), 6:3

Zobacz także: ATP Rotterdam: porażki Daniła Miedwiediewa i Grigora Dimitrowa. Gael Monfils zaczął walkę o obronę tytułu ATP Buenos Aires: Borna Corić przegrał inauguracyjny mecz. Casper Ruud stracił jednego gema

Czy Soon Woo Kwon awansuje do półfinału turnieju ATP w Nowym Jorku?