Tenis. ATP Buenos Aires: Borna Corić przegrał inauguracyjny mecz. Casper Ruud stracił jednego gema

Rozstawiony z numerem czwartym Borna Corić w dwóch setach przegrał z Thiago Monteiro w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires. Casper Ruud oddał ledwie jednego gema Roberto Carballesowi.

Marcin Motyka
Borna Corić PAP/EPA / CRAIG GOLDING / Na zdjęciu: Borna Corić
Borna Corić był jedną z największych gwiazd turnieju ATP w Buenos Aires. Chorwat z imprezy odpadł jednak już po swoim inauguracyjnym meczu. W spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) rozstawiony z numerem czwartym Corić dwukrotnie został przełamany, sam odpowiedział tylko jednym breakiem i w efekcie przegrał 4:6, 6:7(6) z Thiago Monteiro.

Pokonując aktualnie 31. w rankingu ATP Coricia, Monteiro odniósł trzecie największe zwycięstwo w karierze. Awansował zarazem do swojego siódmego ćwierćfinału w głównym cyklu, ale pierwszego od lipca 2018 roku, gdy dotarł do najlepszej "ósemki" zawodów w Hamburgu.

Przeciwnikiem 25-latka z Fortalezy w meczu o półfinał Argentina Open 2020 będzie Pedro Sousa, który znakomicie wykorzystuje szansę od losu. Portugalczyk wszedł do drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Cristiana Garina, i jest już w ćwierćfinale. W środę pokonał 7:6(3), 7:6(5) Jozefa Kovalika.

Lepszy od rywala po tie breakach okazał się również Dusan Lajović. Rozstawiony z numerem trzecim Serb na inaugurację swoich zmagań w stolicy Argentyny wygrał 7:6(6), 7:6(6) z kwalifikantem Pedro Martinezem, w pierwszej partii broniąc dwóch setboli, a w drugiej - trzech.

W 1/4 finału Lajović zmierzy się z Casperem Ruudem, który w środę zdemolował innego Hiszpana, Roberto Carballesa. Oznaczony numerem ósmym Norweg zwyciężył 6:1, 6:0 w zaledwie 57 minut.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 611,4 tys. dolarów
środa, 12 lutego

II runda gry pojedynczej:

Dusan Lajović (Serbia, 3) - Pedro Martinez (Hiszpania, Q) 7:6(6), 7:6(6)
Casper Ruud (Norwegia, 8) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:1, 6:0
Thiago Monteiro (Brazylia) - Borna Corić (Chorwacja, 4) 6:4, 7:6(6)
Pedro Sousa (Portugalia, LL) - Jozef Kovalik (Słowacja, Q) 7:6(3), 7:6(5)

ATP Rotterdam: porażki Daniła Miedwiediewa i Grigora Dimitrowa. Gael Monfils zaczął walkę o obronę tytułu